اعلام آخرین وضعیت ترابردپذیری همراه‌اول؛
جذب بیش از ۷۵ هزار مشترک جدید از سایر اپراتورها
بر اساس اعلام همراه اول بیش از ۷۵ هزار مشترک جدید از سایر اپراتورها جذب و آخرین وضعیت ترابردپذیری شماره‌های تلفن‌همراه کشور تشریح شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
 
جذب بیش از ۷۵ هزار مشترک جدید از سایر اپراتورها
 
بر اساس اعلام همراه اول بیش از ۷۵ هزار مشترک جدید از سایر اپراتورها جذب و آخرین وضعیت ترابردپذیری شماره‌های تلفن‌همراه کشور تشریح شد.

به گزارش تحریرنو ؛ همراه اول با تأکید بر اینکه در طرح ترابردپذیری با فاصله بسیار نسبت به رقبا پیشتاز است، اعلام‌کرد: طی حدود یک‌سال اخیر، این اپراتور بیش از ۷۵ هزار مشترک جدید از مشترکان اپراتورهای رقیب از طریق طرح ترابردپذیری را جذب کرده است.

همراه اول با بیان اینکه تا ۲۹ خردادماه ۹۶ تعداد ۷۵هزار و ۴۵۶ مشترک از اپراتورهای دیگر جذب کرده است، عنوان کرد تراز نهایی ترابرد ۲۰۵۱۲+ بوده که به عبارت دیگر، تنها اپراتوری است که با اختلاف بسیار تراز مثبت دارد.

همراه اول تاکنون ۱۸هزار و ۶۱۱ مشترک بیش از ایرانسل و یک هزار و ۹۰۱ مشترک بیش از رایتل از این دو اپراتور در فرایند ترابرد جذب کرده است.

همچنین همراه اول در شاخص‌های فرعی همچون "میزان درخواست از اپراتورها برای ترابرد"، "میزان موفقیت در اجرای مناسب ترابردپذیری" و "رضایتمندی از کل فرآیند ترابردپذیری" وضعیت مناسبی داشته است.

طبق آمار رسمی، در شاخص "میزان درخواست از اپراتورها برای ترابرد"، تعداد درخواست خروج از ایرانسل به سمت همراه اول۱۰۷ هزار و ۹۸۴ مورد است. در شاخص "میزان موفقیت در اجرای مناسب ترابردپذیری" نیز همراه اول ۶۴ درصد موفقیت داشته است که با توجه به داشتن تعداد زیادی از مشترکان دائمی امتیاز بالایی محسوب می‌شود. در شاخص "رضایتمندی از کل فرایند ترابردپذیری" نیز طبق نظرسنجی رسمی شرکت پایا (پیمانکار فنی طرح ترابردپذیری) که به‌صورت پیامکی انجام می‌شود، ۶۲ درصد از کسانی که ترابرد کرده‌اند از کل فرایند ترابردپذیری همراه اول رضایت داشته‌اند.

همراه اول در ادامه مدعی شد که در چند روز گذشته برخی آمار و ارقام اعلام شده در رسانه‌ها در خصوص ترابرد با آمارهای رسمی و معتبر، مغایرت فاحش و آشکار داشته و به نظر می‌رسد برخی به‌دنبال حاشیه‌سازی و توجیه عدم موفقیت خود در این طرح ملی هستند.

از آنجا که ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه، به مشترکان این اجازه را می‌‎دهد که با حفظ شماره به‌صورت آزادانه و بر اساس همه شاخص‌های کیفیتی و قیمت محصولات و خدمات، اپراتور برتر را انتخاب کنند؛ آمار ترابرد نشان می‌دهد که مشترکان تلفن همراه در کشور با در نظر گرفتن همه شاخص‌های کیفیتی و قیمتی، همراه اول را به بقیه اپراتورها ترجیح داده‌اند.

پیش از این وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ۸ شهریور۹۴ در مراسم افتتاح ۱۰ پروژه مهم همراه اول به مناسبت هفته دولت با اشاره به امضای تفاهم‌نامه ترابرد شماره‌های تلفن همراه از سوی سه اپراتور گفته بود: اجرای ترابردپذیری از سوی اپراتورها، یک وزن‌کشی واقعی محسوب می‌شود.

همراه اول با اشاره به دلایل این موفقیت بزرگ، علی‌رغم پیش‌بینی برخی کارشناسان و صرف هزینه گزاف تبلیغاتی برخی رقبا، تأکید کرده است: پوشش گسترده شبکه، راه‌اندازی سریع اینترنت نسل ۵/۴ و افزایش دو درصدی سهم بازار در سال گذشته، مرهون وفاداری و اعتماد کامل مشترکان به عملکرد این اپراتور است که برخود لازم می‌دانیم از همراهی آنها تشکر کنیم.
کد مطلب: 12104