بازاجرایی مرگ فروشنده
نادر برهانی‌مرند با اجرای نمایش "مرگ فروشنده" بار دیگر به تئاتر بر می‌گردد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵
 
نادر برهانی‌مرند
 
نادر برهانی‌مرند
نادر برهانی‌مرند با اجرای نمایش "مرگ فروشنده" بار دیگر به تئاتر بر می‌گردد.


تحریرنو: این هنرمند تئاتر پیش از این همین نمایش را در تالار قشقایی تئاترشهر اجرا کرده بود که مورد توجه تماشاگران و منتقدان تئاتر قرار گرفت و حالا برهانی‌مرند قصد دارد دوباره این نمایش را در تالار اصلی مجموعه‌ی تئاترشهر به‌صحنه بیاورد.


هادی عامل‌هاشمی که به‌عنوان دستیار کارگردان و مدیر تولید و برنامه‌ریزی با این پروژه هم‌کاری دارد،‌ درباره‌ی اجرای این نمایش توضیح داد: برخی از متون پیش‌نهادی ما رد شد و از سوی دیگر فرصت زیادی هم برای تولید نمایشی جدید نداشتیم به‌همین دلیل تصمیم گرفتیم نمایش "مرگ فروشنده" را بازتولید کنیم.

او اضافه کرد: در گفت‌وگوهایی که با تئاترشهر داشته‌ایم، قرار است این نمایش، مهر و آبان در تالار اصلی به‌صحنه برود.

عامل‌هاشمی درباره‌ی ترکیب بازیگران این نمایش توضیح داد: ترکیب بازیگران نسبت به اجرای قبل متفاوت خواهد بود چون بخشی از بازیگران قبلی درگیری‌های دیگری دارند و نمی‌توانند دوباره هم‌راه ما باشند.

"مرگ فروشنده" یا مرگ دست‌فروش یکی از آثار مشهور آرتور میلر نمایش‌نامه‌‌نویس معروف آمریکایی است. در اولین اجرای این نمایش به کارگردانی نادر برهانی‌مرند،‌ محمد امیریاراحمدی نمایش‌نامه را دراماتورژی کرده بود.

این نمایش پیش از این با بازی پیام دهکردی‌، سیامک صفری، امیر جعفری‌، هدایت هاشمی، فرزین محدث و... اجرا شد اما در اجرای دوباره آن‌، بازیگران دیگری حضور خواهند داشت.
کد مطلب: 653