رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران؛
مسئولان برای کاهش هزینه‌های بیماران سرطانی تلاش کنند
رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی با تأکید بر تلاش مسئولان برای کاهش هزینه‌های مبتلایان به بیماری سرطان، گفت: سرطان دومین عامل مرگ و میر در کشور است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱
 
مسئولان برای کاهش هزینه‌های بیماران سرطانی تلاش کنند
 
رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی با تأکید بر تلاش مسئولان برای کاهش هزینه‌های مبتلایان به بیماری سرطان، گفت: سرطان دومین عامل مرگ و میر در کشور است.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر محمدرضا قوام نصیری در دیدار با آیت الله نوری همدانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با بیماری سرطان بیان کرد: مراکز دولتی در این زمینه اقدامات لازم برای رفع مشکلات بیماران سرطانی را دارند.

وی افزود: با توجه به وضعیت حساس کشور و بحث اقتصاد مقاومتی چنانچه درمان سرطان همانند مراکز پیشرفته خارج انجام گیرد بار اقتصادی سنگینی بر دوش دولت خواهد داشت.

رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران بیان کرد: شیوع فزاینده و چشمگیری اکثر سرطان‌ها در ایران دیده می‌شود اما خوشبختانه طی پنج سال اخیر در وزارت درمان و بهداشت کمیته جامع سرطان تشکیل شده است و درجه بندی خاص برای مراکز گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در کشور متخصصان آماده به کار بسیاری داریم، افزود: اگر درمان سرطان به موقع باشد، موفقیت آمیز خواهد بود زیرا بخش درمان در پیشگیری و جلوگیری از بیماری سرطان اهمیت بسیاری دارد.
قوام نصیری با اشاره به ضرورت انجام سیاست گذاری لازم در نظام سلامت، افزود: باید با برنامه ریزی مناسب بتوانیم از امکانات موجود و نیروی جوان بهره لازم را ببریم.

وی بیان کرد: خوشبختانه بعد از انقلاب نیازی به اعزام بیماران به خارج کشور نداشتیم و در کشور به خوبی توانایی لازم برای درمان آنها وجود دارد ولی استفاده از نیروی تخصصی و امکانات در کنار اساتید نیازمند توجه مسئولان عرصه سلامت است.

رئیس انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران گفت: سرطان دومین عامل مرگ و میر در کشور بعد از بیماری‌های قلبی و عروقی است.

وی ادامه داد: از نظر اقتصاد مقاومتی هزینه‌ای که در سال گذشته سرطان داشته است حدود سه هزار میلیارد تومان بوده و با صرف این هزینه شایسته نیست ۵۰ درصد بیماران فوت کنند بلکه باید ۷۵ درصد بیماران زنده بمانند.

قوام نصیری با اشاره به لزوم کاهش هزینه‌های درمانی بیماران مبتلا به سرطان، افزود: مراکز درمانی و مسئولان باید کاری کنند تا بیمار تنها رنج بیماری را داشته باشد و دغدغه هزینه‌ها کاهش یابد.

وی عوامل مؤثر در سرطان معده را سبک زندگی، تغذیه طبخ غذا و مسائلی از این قبیل دانست و افزود: علت اصلی در سرطان ریه سیگار و آلودگی هوا است، علت برخی از سرطان‌ها نیز مشکلات شغلی است برای مثال افرادی که در معادن کار می‌کنند به دلیل وجود آرسنیک به سرطان‌هایی مثل خون دچار می‌شوند.
کد مطلب: 17640