مدیرعامل بانک پارسیان مطرح کرد؛
پایبندی بانک ها به مسئولیت های اجتماعی و مسائل اقتصادی
با حضور مدیران ارشد بانک مرکزی و مدیران عامل شبکه بانکی به میزبانی بانک پارسیان چگونگی تداوم کمک‌رسانی به مناطق زلزله زده بحث و تصمیم‌گیری شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
 
پایبندی بانک ها به مسئولیت های اجتماعی و مسائل اقتصادی
 
با حضور مدیران ارشد بانک مرکزی و مدیران عامل شبکه بانکی به میزبانی بانک پارسیان چگونگی تداوم کمک‌رسانی به مناطق زلزله زده بحث و تصمیم‌گیری شد.

به گزارش تحریرنو ؛ رئیس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی در ابتدای این نشست در تشریح کمک به زلزله زدگان غرب کشور،گفت : حادثه تاسف بار زلزله کرمانشاه همه مردم کشور را آزرده خاطر کرد و این موضوع باعث شد تا همچون گذشته شبکه بانکی برای کمک به هموطنان آسیب دیده، اقدامات موثری را در اولویت کار خود قرار دهند.

مدیرعامل بانک پارسیان، خاطر نشان کرد: زلزله کرمانشاه موجب شد همه نیروهای کشور در بخش های مختلف بسیج شوند تا عمق فاجعه را کاهش دهند و با توجه به حساسیت های بانکها به ایفای وظایف در حیطه مسولیت اجتماعی ، جلسه امروز با محوریت همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی با شبکه بانکی برای مرتفع شدن مشکلات با همین هدف تشکیل شد.

دکتر پرویزیان، رئیس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی پیشنهاد هایی از جمله تشکیل کمیته ای مشترک برای انسجام بیشتر شبکه بانکی برای کمک به زلزله زدگان و همچنین تخصیص هزینه چاپ تقویم و سررسید برای کمک به زلزله زدگان و اولویت مشارکت بانکها در ساخت مدارس و مراکز بهداشتی مطرح کرد که به تایید جمع رسید.

شایان ذکر است، مدیرعامل بانک پارسیان به عنوان نماینده سیستم بانکی برای مذاکرات لازم با وزیر بهداشت و درمان درباره پیگیری بازسازی بیمارستان سرپل ذهاب معرفی شد تا در صورت امکان این بیمارستان از سوی سیستم بانکی بازسازی و تجهیز شود.

همچنین دراین جلسه نحوه خدمات رسانی به زلزله زدگان در۳ محور؛ بازسازی و تعمیر بیمارستان تخریب شده سرپل ذهاب با مشورت استاندار کرمانشاه و نظارت وزارت بهداشت، بازسازی و ساخت مدارس و مراکز بهداشتی با دریافت اطلاعات و آمار از سوی استاندارکرمانشاه و همچنین تامین کانکس های اسکان موقت زلزله زدگان تا زمان بازسازی خانه های آنها مورد حمایت شبکه بانکی قرار گرفت.
کد مطلب: 13942