هواداران فوتبال میهمان سینماحقیقت می‌شوند
مصطفی امامی با فیلم مستند جدید خود "هواداری" متقاضی حضور در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
 
هواداران فوتبال میهمان سینماحقیقت می‌شوند
 
مصطفی امامی با فیلم مستند جدید خود "هواداری" متقاضی حضور در یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این مستند روایت واکنش هواداران فوتبال در استادیوم‌های ورزشی ایران است،مصطفی امامی پیرامون ساخت مستند "هواداری" اظهار کرد: بیش از دو سال روزهای پنجشنبه و جمعه که بازی فوتبال در استادیومی برگزار می‌شد، به میان تماشاگران می‌رفتم و تمام مدت روی آدم‌ها متمرکز می‌شدم تا شاید لحظه‌ای ناب را مقابل دوربین ببرم. هر چند برخی اوقات موفق به ثبت تصویر جالبی نمی‌شدم، اما باز به حضور در استادیوم‌ها ادامه می‌دادم تا آن جا که مستند "هواداری" شکل گرفت. این مستند انعکاس رفتار مردم نسبت به اتفاقات داخل زمین فوتبال است.

وی ادامه داد: هر کسی که تا به حال موفق به ورود به استادیوم نشده باشد، با تماشای این مستند متوجه آن چه در ورزشگاه‌ها رخ می‌دهد، خواهد شد. تصاویر تنها مربوط به یک باشگاه فوتبال نیست و از اواخر سال ۹۳ تا سال ۹۵ در استادیوم‌های مختلف تیم‌های ایرانی فیلمبرداری شده است.

این مستندساز با بیان این که نسخه‌ای که به دبیرخانه یازدهمین جشنواره سینماحقیقت ارائه شده، ۴۴ دقیقه است، تصریح کرد: دوست داشتم مدت زمان این مستند ۹۰ دقیقه باشد و به همین دلیل با برخی افراد مانند لیدرهای استقلال و پرسپولیس مصاحبه‌هایی انجام دادم، اما نگران بودم مخاطب از تماشای چنین مستند بلندی خسته شود و به همین دلیل زمان آن را کاهش دادم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: "هواداری" یک مستند تجربی خاص است که مطمئن هستم هنگام تماشای آن، به تماشاگران دور از استادیوم‌های فوتبال خوش خواهد گذشت.

عوامل تولید این مستند عبارتند از:
پژوهشگر، کارگردان، صدابردار و تهیه‌کننده: مصطفی امامی، فیلمبرداران: مصطفی امامی و مجید پیل‌افکن، صداگذار: بهروز شهامت، تدوینگر: مهدی باقری، دستیار کارگردان: مرتضی خواجه‌حسینی، تهیه شده در: شبکه مستند سیما.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار "حقیقت بهترین راهنماست" که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.
کد مطلب: 13401