لزوم شفاف سازی مالی جشنواره سی و ششم؛
اعلام ماموریت های شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم فجر توسط حیدریان
از سوی رئیس سازمان سینمایی، وظایف و مأموریت‌های شورای سیاست گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تعیین شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
 
اعلام ماموریت های شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم فجر توسط حیدریان
 
از سوی رئیس سازمان سینمایی، وظایف و مأموریت‌های شورای سیاست گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تعیین شد.

به گزارش تحریرنو به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی فیلم فجر؛ در اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر که روز گذشته در سازمان سینمایی برگزار شد محمد مهدی حیدریان با برشمردن وظایف این شورا گفت: تصویب مقررات و شیوه برگزاری جشنواره و بخش های آن اولویت اول است و در ادامه اعضای هیئت انتخاب و آیین نامه انتخاب فیلم‌ها، اعضای هیئت داوری و آیین نامه داوری آثار و بزرگداشت‌ها و آیین ها باید جزو وظایف شورا قلمداد شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تصویب بودجه جشنواره و تامین‌کنندگان مالی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف برگزاری جشنواره در حین برگزاری را از دیگر وظایف این شورا عنوان کرد.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى و رئيس سازمان سينمايى در ادامه جشنواره‌هاى ملى و بين المللى فجر را مهمترين و با‌شكوه ترين رويداد هنرى همزمان با جشن هاى پيروزي انقلاب اسلامى دانست و با تاکید بر شفاف سازى هزينه هاى جشنواره هاى سينمايي اظهار کرد: همزمان با تلاش برای پرشكوه تر شدن و مردمى بودن جشنواره فيلم فجر باید برای صرفه‌جويى و شفاف سازى هزينه هاى اين رويدادها و فرايند اجرایى آن تلاش کنیم؛ چرا كه جشنواره فیلم فجر مهم ترین رویداد حرفه ای سینمای ایران و برگزاری همزمان آن با دهه مبارک فجر با پیشینه‌ای به قدمت انقلاب اسلامی ارزش و اهمیت آن را دو چندان می نماید.

حيدريان مردم و افكارعمومى را حاميان اصلى جشنواره فيلم فجر دانست و گفت: مردم حق دارند در جريان اطلاعات مالى جشنواره ها باشند و نگاه دلسوزانه و سازنده رسانه ها، به دست اندركاران چنين رويداد مهم هنرى، اين فرصت را می‌دهد تا خطاهاى احتمالى را كاهش و كيفيت برگزارى جشنواره را افزايش دهند. لذا ما فارغ از فضاسازی و بازی رسانه‌ای خود را موظف به شفاف‌سازی می‌دانیم و بر اساس آغاز اجراى قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در دولت تدبير و اميد، هزينه‌هاى دوره‌هاى پيشين جشنواره هاى فجر در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات قرار گرفته و در جشنواره سی و ششم فجر نيز مسائل مالى اين رويداد اطلاع رسانى مى شود.

وی با اشاره به اهميت سى و ششمين جشنواره فيلم فجر و تجارب سه دهه اخير ادامه داد: جشنواره محلى براى کشف و معرفی استعدادهای درخشان در کنار بهره‌گیری و قدرشناسی از تجارب به بار نشسته صاحبان تجربه و علم این هنر بى بديل، نسبت به ایفای سهم از برنامه جامع سینمای ایران است.

علیرضا رضاداد، علیرضا تابش، حسن خجسته، محمد بزرگ نيا و ابراهیم داروغه زاده از اعضای شورای سیاست گذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر هستند که در اولین جلسه فراخوان این دوره و شیوه برگزاری و بخش های آن را نهایی کردند که بزودی اعلام می شود.
کد مطلب: 13376