فریبا نادری؛
می خواستم کمی از فضای درام فاصله بگیرم/حفظ طنز و پرهیز از پرگویی در «خونه یکی»
فریبا نادری بازیگر سریال «خونه یکی» درباره علت انتخاب نقش سحر در این اثر گفت: به دلیل این که طی دو سال گذشته بیشتر در آثار درام بازی کرده بودم، تلاش کردم با انتخاب نقش سحر در «خونه یکی» تا حدی از این فضا فاصله بگیریم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۲
 
می خواستم کمی از فضای درام فاصله بگیرم/حفظ طنز و پرهیز از پرگویی در «خونه یکی»
 
فریبا نادری بازیگر سریال «خونه یکی» درباره علت انتخاب نقش سحر در این اثر گفت: به دلیل این که طی دو سال گذشته بیشتر در آثار درام بازی کرده بودم، تلاش کردم با انتخاب نقش سحر در «خونه یکی» تا حدی از این فضا فاصله بگیریم.

به گزارش تحریرنو از مشاور رسانه ای سریال تلویزیونی «خونه یکی»، فریبا نادری بازیگر نقش سحر در سریال تلویزیونی «خونه یکی» درباره فضای این سریال توضیح داد: این سریال اثری تک لوکیشن و پر کاراکتر است و این ویژگی، کار بازیگر را سخت می کند. زیرا هم نباید اضافه گویی کرد و هم باید مراقب بود که طنز کار حفظ شود. اما می توان در چنین فضایی بده و بستان های خوبی در دیالوگ گویی و موقعیت ها با سایر کاراکترها داشت.

وی ادامه داد: بیشترین بازی من با نیما شاهرخ شاهی است که نقش همسر سحر را بازی می کند. این زوج به خانه ای قدیمی وارد می شوند و به دلایلی مجبور به سکونت در آن هستند. اما روحیاتشان چندان با این خانه و اهالی اش سازگار نیست. کاراکتر سحر نیز کمی عصبانی است و در برخی موقعیت به اصطلاح به هم می ریزد و این باعث تضاد او با دیگر شخصیت ها در مقاطعی از داستان می شود.

این بازیگر با اشاره به علت انتخاب این سریال عنوان کرد: به دلیل این که یکی دو سال گذشته بیشتر در آثار درام بازی کردم، از یک سو در سریال «پرستاران» و بعد از آن «گمشدگان» نقش هایی جدی داشتم، تلاش کردم با انتخاب نقش سحر در «خونه یکی» تا حدی از این فضا فاصله بگیریم. اما انتخاب اصلی من بازی در کارهای درام است. زیرا بازی ام بیشتر در اینگونه نقش ها محک زده می شود. زیرا خودم روحیه شادی دارم و فکر می کنم در نقش های جدی به دلیل فاصله داشتن از خودم بیشتر به چالش کشیده می شوم.

وی همچنین از ایفای نقش در سری سوم سریال «ستایش» خبر داد و گفت: کمتر پیش می آید نویسنده ای به خوبی سعید مطلبی بار یک نقش منفی را در عین منفی بودن اش به خوبی بپردازد.

وی در پاسخ به این که چقدر بازیگر در شرایط فعلی برای ایفای درست نقش هایشان انرژی می گذارند، عنوان کرد: تجربه به من ثابت کرده است کار سینما و تلویزیون به معنای واقعی یک کار گروهی است و اگر متن خوب، با کارگردانی درست و انتخاب مناسب برای یک فیلمنامه و تهیه کنندگی و سایر عوامل و بازیگران به درستی کنار هم چیده شده باشند، کیفیت اثر تامین می شود. اما حتی اگر یکی از عوامل و موارد انتخاب درستی نباشند، قطعا نتیجه جالب توجهی کسب نمی شود.

وی درباره علت کم کاری اش در سینما و تمرکز بیشتر بر تلویزیون گفت: راستش سینما را دوست دارم. اما پیشنهادات سینمایی ام در حدی نبوده اند که بتوانم همچنان وجهه ای را که در تلویزیون ساخته ام، در سینما هم حفظ کنم و ترجیح دادم با حفظ این وجهه در تلویزیون، نقش های بهتری را بازی کنم تا این که لزوما در سینما حضور داشته باشم.

وی درباره قصه سریال «ستایش ۳» که این روزها مشغول ایفای نقش در آن است، نیز توضیح داد: داستان «ستایش ۳ » از غروب همان روزی که «ستایش ۲» تمام می شود، شروع می شود. اما وزن قصه به سمت درگیری های پری سیما(نقش من) با حشمت فردوس(داریوش ارجمند) سنگینی می کند. بخشی از روابط داستان نیز بین ستایش و فردوس اتفاق می افتد. این اثر امضای سعید مطلبی را پای خود دارد و کارگردانی سعید سلطانی نیز بسیار خوب است.

سریال تلویزیونی «خونه یکی» کاری از حامد تهرانی علوی به قلم محمد تنابنده و به تهیه کنندگی روشان امیری است که بعد از ماه صفر از تلویزیون پخش می شود.
کد مطلب: 17048