با استقبال هنردوستان صربستانی؛
موسیقی سنتی ایران در بلگراد طنین انداز شد
گروه موسیقی سنتی ایران "نغمه اصفهان" به مناسبت عید سعید فطر کنسرتی در تالار فرهنگسرای "ووک ستفانوویچ کاراجیچ" شهر بلگراد برگزار کرد که مورد استقبال ایرانی ها، دیپلمات های مقیم و هنردوستان صربستانی قرار گرفت.
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
 
موسیقی سنتی ایران در بلگراد طنین انداز شد
 
گروه موسیقی سنتی ایران "نغمه اصفهان" به مناسبت عید سعید فطر کنسرتی در تالار فرهنگسرای "ووک ستفانوویچ کاراجیچ" شهر بلگراد برگزار کرد که مورد استقبال ایرانی ها، دیپلمات های مقیم و هنردوستان صربستانی قرار گرفت.

به گزارش تحریرنو ؛ گروه موسیقی سنتی ایرانی نغمه اصفهان که دومین کنسرت خود را در چند روز اخیر در این فرهنگسرا اجرا کرد، سرودهای عارفانه، میهنی، عامیانه و آهنگ هایی بی کلام را به اجرا گذاشت.

حسین ملا عبداللهی سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز در این مراسم شرکت داشت و از اجراهای تحسین برانگیز گروه موسیقی نغمه اصفهان تشکر و قدرانی کرد.

وی برگزاری مناسبت های فرهنگی متقابل در جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان را راهکار مناسبی برای آشنایی بیشتر دو ملت با فرهنگ و تمدن یکدیگر توصیف و ابراز امیدواری کرد که همکاری های فرهنگی دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

سفیر ایران در صربستان افزود: به مناسبت بزرگداشت هشتادمین سالگرد تأسیس روابط دیپلماتیک دو کشور که قرار است در نیمه دوم سال جاری میلادی در بلگراد برگزار شود، برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

کنسرت گروه موسیقی سنتی نغمه اصفهان در واقع هشتمین کنسرت موسیقی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در صربستان در یک سال اخیر و دومین کنسرت نغمه اصفهان در این فرهنگسرا بود.

اعضای گروه نغمه اصفهان که در این مراسم به هنرنمایی پرداختند، شامل مسعود اهتمام سرپرست گروه و نوازنده سنتور، امید بابک پور نوازنده تار، بهنام قاضی نوازنده کمانچه، محمد شجاعی نوازنده نی، فریبرز علاقه بند نوازنده رباب، ابراهیم رضایی نوازنده دف و محمدرضا همدمی خواننده گروه بودند.

گروه نغمه اصفهان همچنین روزهای جمعه و شنبه آینده در "جشنواره موسیقی کُر و گروه‌های موسیقی ۲۰۱۷" چند برنامه اجرا خواهند کرد.

جشنواره موسیقی کُر و گروه‌های موسیقی ۲۰۱۷ با شرکت گروه‌های موسیقی و کُر از کشورهای اتریش، اسلوونی، کرواسی، سنگال، هلند، آروبا، مقدونیه، آلبانی، رومانی، اسلواکی و ایران برگزار خواهد شد.

گروه ایرانی موسیقی سنتی نغمه اصفهان که دومین سفر خود به صربستان را تجربه می کند، به دعوت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان به مناسبت عید سعید فطر برای اجرای برنامه های ویژه موسیقی به این کشور آمده است.

محسن سلیمانی رایزن فرهنگی ایران در صربستان نیز طی سخنانی ضمن تشکر از مدیریت فرهنگسرای ووک استفانوویچ کاراجیچ و حاضران، عید سعید فطر را به مسلمانان حاضر در سالن تبریک و توضیحاتی در معرفی گروه نغمه اصفهان و شهرت بین المللی آن ارائه کرد.

گروه موسیقی نغمه اصفهان با بیش از۲۰ سال سابقه هنری به زبان های شیرین و لهجه های دلنشین مناطق مختلف ایران مانند لری، کردی، آذری، گیلکی، مازندرانی در مجامع مختلف ملی و بین المللی برنامه های متنوعی اجرا کرده است.

این گروه در کشورهای امارات عربی متحده، قطر، ترکیه، آفریقای جنوبی، مراکش و جشنواره های سوئد، ترکمنستان، ازبکستان، ارمنستان، بلغارستان،پرتقال و لهستان موسیقی سنتی ایرانی را نواخته است.
کد مطلب: 12124