شاخص کل بورس ۲۹۰۰ واحد افزایش یافت
شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۲۹۰۰ واحدی به ۲۲۹ هزار و ۸۰۸ واحد رسید تا یک رکورد تازه را در تالار شیشه‌ای به ثبت برساند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷
 
شاخص کل بورس ۲۹۰۰ واحد افزایش یافت
 
شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد بیش از ۲۹۰۰ واحدی به ۲۲۹ هزار و ۸۰۸ واحد رسید تا یک رکورد تازه را در تالار شیشه‌ای به ثبت برساند.

به گزارش تحریرنو ؛ آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که همه شاخص‌های بورس در پایان داد و ستدهای امروز با میانگین ۱.۵ درصد رشد مواجه شدند.

صعود شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۲۹۲۰ واحد رشد معادل ۱.۲۹ درصد به ۲۲۹ هزار ۸۰۸ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۸۲۹ واحد افزایش معادل ۱.۲۹ درصد به ۶۵ هزار ۲۷۵ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۱۵۳۴ واحد رشد معادل ۲.۸۲ درصد به ۵۵ هزار و ۹۷۶ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۱۰۵۵ واحد افزایش، معادل ۲.۸۲ درصد به ۳۸ هزار و ۴۹۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۳۹۳۵ واحد رشد، معادل ۱.۵۳ درصد به ۲۶۰ هزار و ۸۲۸ واحد، شاخص بازار اول با ۲۱۳۴ واحد افزایش معادل ۱.۲۷ درصد به ۱۷۰ هزار ۶۳۴ واحد و شاخص بازار دوم با ۵۸۹۳ واحد صعود معادل ۱.۳۲ درصد، به ۴۵۱ هزار و ۲۰۸ واحد رسید.

نمادهای تاثیرگذار

از سویی دیگر امروز ۶ نماد « فولاد با ۲۲۲ واحد، وبملت با ۱۷۶ واحد، رمپنا با ۱۴۶ واحد، کچاد با ۱۲۸ واحد، حکشتی با ۱۰۶ واحد و خودرو با ۸۹ واحد» رشد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

رشد شاخص صنایع

این گزارش می‌افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه‌ای نیز با رشد مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «محصولات کاغذ با ۳۷۱۳ واحد صعود معادل ۸.۸۶ درصد به ۴۶ هزار و ۷۹۰ واحد، کاشی و سرامیک با ۳۲۵ واحد افزایش معادل ۵.۵۶ درصد به ۶ هزار و ۱۸۷ واحد، محصولات چوبی با ۱۲۹۸۱ واحد رشد معادل ۴.۹۷ درصد به ۲۷۳ هزار و ۹۸۲ واحد، خودرو با ۱۴۵۸ واحد افزایش معادل ۴.۷۹ درصد به ۳۱ هزار و ۹۰۹ واحد، حمل و نقل با ۲۶۵ واحد رشد، معادل ۴.۵۹ درصد به ۶ هزار و ۳۴ واحد، اداره بازهای مالی با ۳.۸۷ واحد افزایش معادل ۶.۲۵ درصد به ۱۶۷ واحد، لاستیک با ۲۰۳۴ واحد رشد معادل ۳.۶۹ درصد به ۲۸ هزار و ۴۴۱ واحد» رسید.
کد مطلب: 18650