در دیدار مديرعامل بانک صنعت و معدن و مشاور بانک سرمايه گذاری زير ساخت آسيا مطرح شد؛
نقش مهم بانک صنعت و معدن در تامین مالی طرح های زیر ساختی توسعه ای در کشور
علی اشرف افخمی رئيس هيات مديره و مديرعامل بانک صنعت و معدن از تامين مالی طرح های زيرساختی و توسعه ای نظير فولاد، سيمان، راه آهن، نيروگاه و پتروشيمی نقش فعال این بانک خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹
 
نقش مهم بانک صنعت و معدن در تامین مالی طرح های زیر ساختی توسعه ای در کشور
 
علی اشرف افخمی رئيس هيات مديره و مديرعامل بانک صنعت و معدن از تامين مالی طرح های زيرساختی و توسعه ای نظير فولاد، سيمان، راه آهن، نيروگاه و پتروشيمی نقش فعال این بانک خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ وی كه در ديدار با يوكيو هاتوياما نخست وزير سابق ژاپن و مشاور بانک سرمايه گذاری زير ساخت آسيا سخن می گفت ، گشايش نخستين ال سی از طريق سوئيفت برای بخش خصوصی ، برقراری روابط كارگزاری با ۸۲ بانك فعال در ۳۳ كشور، امضای تفاهم نامه همكاری MOU با اگزيم بانک كره جنوبی و امضاي قرارداد فرعي به مبلغ ۴۰۰ ميليون دلار با اگزيم بانك هندوستان ، قرارداد فاينانس ۱ميليارد و ۲۰۰ ميليون يورويي بين بانك صنعت و معدن و ونش اكونوم بانك روسيه ، قرارداد تامين مالي برقي سازي قطار تهران - مشهد بين بانك صنعت و معدن و اگزيم بانك چين به مبلغ يك ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار را از فعاليت هاي بانك صنعت و معدن در فضاي پس از برجام برشمرد.

افخمي تصريح كرد: ايران از نظر سرمايه گذاري امن ترين كشور منطقه و دومين اقتصاد بزرگ در خاورميانه است و علاوه بر اين كه نيروی كار جوان و تحصيل كرده دارد در حال به روز كردن سيستم های بانكی و ايجاد شرايط مناسب برای تبادل با سيستم بانكداری بين المللی است.

وی بيان داشت: سيستم بانكی ايران شامل ۳۳ بانک ، شامل ۹ بانک دولتی، ۲۰ بانک خصوصی و ۴ موسسه اعتباری است که خود را با پیش نیازهای نظام بانکی جهانی سازگار و همراه ساخته است. بعلاوه بورس ايران نيز كه سهم عمده آن را صنايع پتروشيمی، پالایشی، بانک ها و شرکت های سرمایه‌گذاری تشكيل می دهند طی سال هاي ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ دوران رشد مناسبی را تجربه كرده و در راستای پیوستن به اقتصاد جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته است.

اين مدير بانكی ضمن تشريح شرايط مطلوب كشورمان برای تعاملات بين المللی بيان داشت: بدهی خارجی ايران در سال هاي ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ بشدت كاهش يافته است و كشورمان حتی در شرایط دشوار تحریم های غیر عادلانه، همواره به تعهدات خود در باز پرداخت بدهی خارجي عمل كرده است.

افخمی بحث شفافيت ، پاسخگویی بنگاه‌های اقتصادی ،مديريت ريسک، توجه به اعتبارسنجی و از همه مهمتر رعايت انضباط مالی را از مهمترين دستاوردهای اين بانک برشمرد كه می تواند رتبه و جايگاه اين بانک را در عرصه مالی بين الملل ارتقا دهد.

نخست وزير سابق ژاپن نيز در اين ديدار گفت: بر اين باورم كه دولت كنونی و بویژه وزارت خارجه ايران برای دستاورد برجام بايد نامزد جايزه صلح نوبل باشد، من دوست دارم رابطه تجاری ايران و ژاپن تقويت شود و كشورم به ايران تكنولوژی صادر كند.

هاتوياما افزود :نوع نرم افزارهای مورد استفاده در سيستم بانكی برای ما بسيار اهميت دارد چرا كه استاندارد اين نرم افزارها كيفيت و کارآمدی نظام بانكی را مشخص می كند.

نخست وزير سابق ژاپن كه به اتفاق يک هيات ۵ نفره به منظور تبادل نظر پيرامون مسائل اقتصادی و توسعه همكاری های اقتصادی و بين المللی به كشورمان سفر كرده است، آمادگی بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیایی را برای فاینانس نمودن پروژه‌های زیربنایی در ایران از طریق بانک صنعت ومعدن اعلام نمود.
کد مطلب: 13368