هفته داغ تالار شیشه‌ای در زمستان
آمار داد و ستدهای منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران مشخص کرد که در هفته چهارم دی ماه همه متغیرهای بازار سهام با رشد روبرو شدند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹
 
هفته داغ تالار شیشه‌ای در زمستان
 
آمار داد و ستدهای منتشر شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران مشخص کرد که در هفته چهارم دی ماه همه متغیرهای بازار سهام با رشد روبرو شدند.

به گزارش تحریرنو ؛ در پایان معاملات هفته منتهی به ۲۵ دی ماه ۹۸، شاخص کل با ۴۵.۶۳۸ واحد معادل ۱۲.۹۰ درصد افزایش نسبت به هفته قبل، به ۳۹۹.۴۴۵ واحد رسید و در عین حال شاخص کل هم وزن با ۱۳۸۴۳ واحد افزایش معادل ۱۲.۸۰ درصد به رقم ۱۲۲.۰۱۷ واحد را به نمایش گذاشت.

رشد نماگر بازار اول و دوم

بر اساس این گزارش، شاخص بازار اول با ۳۳.۲۷۰ واحد افزایش به رقم ۲۸۶.۹۷۲ و شاخص بازار دوم با ۹۲.۳۵۹ واحد افزایش عدد ۸۲۷.۳۷۸ واحد را تجربه کرد و به این ترتیب شاخص بازار اول ۱۳.۱۱ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۱۲.۵۷ درصد افزایش نسبت به هفته قبل همراه شدند.

افزایش ۳۳ درصدی ارزش معاملات

در ۵ روز کاری هفته گذشته، ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۴۹.۷۹۳ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۳۳.۷۲ درصد افزایش یافت. در ضمن تعداد ۲۷.۶۸۹ میلیون انواع اوراق بهادار در بیش از ۲ میلیون و ۱۵۱ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۱۲.۹۱ درصد افزایش و ۴۵.۲۵ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کردند.

عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله

این درحالی است که تعداد ۱۲۰۷ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۲.۴۳۷ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۵۸.۶ و ۶۰.۵ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.

وضعیت بازار بدهی

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد ۲۰۰ هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از ۲۱۶ میلیارد ریال معامله شد.
کد مطلب: 20216