۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت؛
سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران برگزار می شود
رئیس انجمن ژنتیک ایران بیان کرد: سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران با حضور اندیشمندان با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
 
سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران برگزار می شود
 
رئیس انجمن ژنتیک ایران بیان کرد: سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران با حضور اندیشمندان با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن ژنتیک ایران ، دکتر محمود تولایی، رئیس انجمن ژنتیک ایران از برگزاری سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران خبر داد و گفت: این گردهمایی بزرگ علمی ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری در سالن اجلاس سران با حضور اساتید، اندیشمندان و اساتید برجسته داخلی و خارجی برگزار می شود.

وی با توجه به محورهای مهم برگزاری این کنگره، افزود: در عرصه های تخصصی ژنتیک انسانی و پزشکی، ژنتیک گیاهی، ژنتیک میکروارگانیسم ها، منابع ذخایر ژنتیک، سلول های بنیادی، بیوانفورماتیک، ژنتیک حیوانی، تکنولوژی های جدید و پیشرفت های تکنولوژی فناوری های جدید و کاربردی در زمینه های ژنتیک قانونی و تعیین هویت و مباحث اخلاقی و ایمنی زیستی از جمله محورهای مهم این کنگره است.

رئیس سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران یادآور شد: در مجاورت برگزاری این کنگره ، پانل های تخصصی در خصوص ژنتیک انسانی، ژنتیک جانوری، ژنتیک گیاهی، سلول های بنیادی و اخلاق و ژنتیک جنایی و تبار شناسی در ژنتیک باستانی با حضور اساتید برجسته داخلی و خارجی برگزاری می شود.

وی با بیان اینکه در چند هم اندیشی با حضور مشترک دانشمندان این حوزه و مقامات اجرایی مرتبط در کشور ، موضوعات فناوری های نوین ویرایش ژنی، فرصتها و چالشها، صیانت از ذخایر ژنتیکی و مدیریت بر داده های ژنومی، چالشها و راهکارها، محاسن و معایب الحاق به کنوانسیون UPOV (اتحادیه بین المللی حفاظت از ارقام جدید گیاهی UPOV ) نیز برگزارخواهند شد. کمیته های علمی برای بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین دستاوردهای حوزه ژنتیک و بررسی نتایج تحقیقات انجام شده برگزار خواهد داشت، بیان کرد: در این کمیته ها مباحث مربوط به ژنتیک انسانی، ژنتیک جانوری، ژنتیک گیاهی، ژنتیک میکروارگانیسم ها ، سلول های بنیادی و منابع ژنتیک بررسی می شود.

تولایی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰۰ مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شده است، تصریح کرد: تعدادی از مقالات در قالب سخنرانی و تعدادی در قالب پوستر ارائه خواهد شد.

رئیس انجمن ژنتیک ایران ادامه داد: این دوره از کنگره با همکاری انجمن ژنتیک آلمان برگزار می شود. این کنگره برای شرکت کنندگان در رشته های مرتبط تا ۱۱.۵ امتیاز و سایر رشته ها ۵ امتیاز بازآموزی متناسب با ۲۳ رشته تخصصی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: دانشمندان و اندیشمندان بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکایی و ... برخی از پزشکان ایرانی مقیم خارج از کشور در این گردهمایی حضور پیدا خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، سومین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره ملی انجمن ژنتیک ایران ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه سالجاری در سالن همایش های سران کشور برگزار می شود.
کد مطلب: 15762