با حضور نمایندگان ۱۰ کشور دنیا و حضور پرشور شهروندان تهرانی؛
اولین جشنواره "فرهنگ ملل دانشجویان غیرایرانی" در موزه هفت چنار منطقه ۱۰ برگزار شد
اولین رویداد جشنواره فرهنگ ملل با حضور دانشجویانی از ۱۰ کشور دنیا در میان استقبال گرم و پرشور شهروندان تهرانی در موزه هفت چنار برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷
 
اولین جشنواره "فرهنگ ملل دانشجویان غیرایرانی" در موزه هفت چنار منطقه ۱۰ برگزار شد
 
اولین رویداد جشنواره فرهنگ ملل با حضور دانشجویانی از ۱۰ کشور دنیا در میان استقبال گرم و پرشور شهروندان تهرانی در موزه هفت چنار برگزار شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۰، در این برنامه که به عنوان رویدادی نوین در منطقه و پایتخت محسوب می شد دانشجویانی غیر ایرانی از ۱۰ کشور دنیا اعم از "یمن، سنگال، ترکیه، سوریه، پاکستان، افغانستان، چین و ..." آثار هنری، صنایع دستی و غذاهای بومی خود را در غرفه های تدارک دیده شده به نمایش گذاشتند که مورد پسند و استقبال شهروندان بازدید کننده قرار گرفت. در این جشنواره غرفه داران خارجی با شهروندان در خصوص فرهنگ های خود و همچنین نوع طبخ غذاها و صنایع دستی به گفت و گو پرداختند و عکس های یادگاری با مردم گرفتند.

همچنین در این مراسم سهیلا صادق زاده شهردار منطقه ۱۰ ضمن بازدید از غرفه ها و بخش های مختلف و گفت و گو با دانشجویان غیر ایرانی، برگزاری این جشنواره را در بستر فعالیت های فرهنگی، اجتماعی رویدادی مهم برشمرد و گفت: این اولین جشنواره در منطقه است که به معرفی فرهنگ ملل می پردازد.

وی افزود: هدف فراهم سازی فرصتی برای حضور توام با شادی و نشاط شهروندان در عرصه های عمومی در راستای تحقق شعار "تهران شهری برای همه" است و بر این اساس با توجه به محدودیت های موجود مکانی بهترین گزینه استفاده بهینه از ظرفیت های موجود از جمله معرفی موزه و بوستان های منطقه است.

شهردار منطقه آشناسازی مردم با فرهنگ ملل مختلف را مهم برشمرد و این برنامه را فرصتی برای عرضه هنر دانشجویان غیر ایرانی دانست و افزود: این جشنواره با همکاری سازمان امور دانشجویان خارجی وزارت علوم برگزار شد که در آن هماهنگی و اتحاد دانشجویان کشورهای مختلف مشهود بود.

صادق زاده یادآور شد: یکی از شیوه های سرزندگی و فراهم سازی شادی و نشاط شهروندان برگزاری رویدادهایی به این سبک است و در تلاشیم بتوانیم با برگزاری برنامه های مختلف از امکانات محدود منطقه بهترین بهره وری را داشته باشیم.

وی افزود: در این برنامه دانشجویان خارجی به عنوان سفیران کشورهای خود پیام محبت آمیز مردم منطقه را انتقال می دهند.

گفتنی است این برنامه با حضور رسانه های جمعی و شبکه های تلویزیونی و رادیویی همراه بود و بازتاب خوبی در بین شهروندان داشت.
کد مطلب: 17482