وزیر آموزش و پرورش در مراسم روز درختکاری؛
مدیران مدارس به کاشت درخت در فضای مدارس اهتمام کنند
وزیر آموزش و پرورش همزمان با آغاز هفته درختکاری به صورت نمادین درخت کاشت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
 
مدیران مدارس به کاشت درخت در فضای مدارس اهتمام کنند
 
وزیر آموزش و پرورش همزمان با آغاز هفته درختکاری به صورت نمادین درخت کاشت.

به گزارش تحریرنو ؛ سید محمد بطحایی در مراسم روز درختکاری، به همراه ۱۰۰ دانش آموز عضو تشکل پیشتازان و تعدادی از فرهنگیان در اردوگاه باهنر تهران درخت کاشتند و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز به مناسبت روز درختکاری، درخت هایی به مبارکی نام شهدا کاشته شد گفت: طبیعت بسیار مهم و مساله ای است که امروز کل کشور با آن مواجه است.

وی افزود: برنامه درختکاری که در سراسر کشور اجرا می‌شود قدم مهمی در توسعه فضای سبز است و امروز نیز در این بخش از اردوگاه، چند اصله درخت کاشته شد.

بطحایی با بیان اینکه امروز را به نام روز درخت دانش نامگذاری کردیم و هر درخت به نام شهدا مزین شد و امیدواریم نهال‌های پرثمر فرهنگ و دانش باشد.

وی افزود: درختکاری یک سنت حسنه است که از قبل جاری و ساری بوده و بهانه خوبی است که نگاه دیگری به طبیعت داشته باشیم و همگان متوجه باشند که آیندگان هم باید از طبیعت بهره ببرند و همه در صیانت از طبیعت کمک کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه محیط زیست امروز چالش جدی برای کشور ماست، گفت: در کتب درسی پایه های مختلف، مباحثی درباره صیانت از محیط زیست داشتیم اما آموزش و پرورش باید جدی تر وارد موضوع شود.

بطحایی افزود: مدارس به علت عدم فضای کافی از درخت بی بهره‌اند، البته گاهی هم بی سلیقگی می‌کنیم و این ذوق وجود ندارد. از مدیران مدارس میخواهم به کاشت درخت در فضای مدارس اهتمام کنند.
کد مطلب: 15114