رییس کل سابق سازمان مالیاتی؛
۱۰۰ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی الکترونیکی شد
رییس کل سابق سازمان مالیاتی از الکترونیکی شدن ۱۰۰ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
 
۱۰۰ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی الکترونیکی شد
 
رییس کل سابق سازمان مالیاتی از الکترونیکی شدن ۱۰۰ درصد اظهارنامه‌های مالیاتی خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ سیدکامل تقوی نژاد در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان مالیاتی که با حضور فرهاد دژپسند وزیراموراقتصادی و دارایی برگزار شد با بیان اینکه مهم‌ترین سیاست سازمان را در دوره فعالیت اعتمادسازی قرار داده بودم، گفت: در مقوله های مختلف اقتصادی و استفاده از ظرفیت های قانونی تلاش کردیم.

رییس کل سابق سازمان مالیاتی با اشاره به تحقق بیش از ۹۵ درصد درآمد مالیاتی در سال‌های گذشته، اظهار داشت: پیشی گرفتن درآمد مالیاتی از نفت یک دستاورد بزرگ است.

وی ادامه داد: دستورالعمل‌ها و مقررات جدیدی تصویب و اجرایی شد و در زمینه وصول مالیات‌ها مورد استفاده قرار گرفت. در زمینه اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده دستاورد خوبی حاصل شد و درآمدهای ارزش افزوده از درآمدهای مالیات مستقیم پیشی گرفت.

تقوی نژاد با بیان اینکه، در زمینه استرداد مالیات بر صادرات دستاورد داشتیم، اظهار داشت: در بخش مالیات بر ارزش افزوده، صندوق‌های مکانیزه فروش را داریم که باید اجرایی شود. این موضوع بحث اجتماعی پردامنه‌ای دارد و سازمان باید با انعطاف با آن برخورد کند.

رییس کل سابق سازمان مالیاتی گفت: ۱۰۰ درصد اظهارنامه‌ها امروز به صورت الکترونیکی دریافت می شود و ۶ میلیون اظهارنامه در اختیار سازمان قرار دارد.

سرپرست سابق سازمان امور مالیاتی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در طرح جامع مالیاتی تلاش بسیار زیادی انجام شد، گفت: سیستم یکپارچه مالیاتی می‌تواند تمامی برنامه‌ها را به سرانجام برساند.

محمدقاسم پناهی اظهارداشت: مدت هاست که دیگر نیروی خارجی در بخش زیرساختی سازمان مالیاتی فعالیت ندارد و تمامی کارها در اختیار نیروی داخلی است.

وی ادامه داد: اولین گام تحول مالیاتی در سال ۸۰ شروع شد و پس از آن آیین نامه ها و بخشنامه هایی به تصویب رسید. همچنین در سال ۸۴ در بخش تحول مالیاتی برنامه ریزی و نقشه راه تدوین شد.

محمدقاسم پناهی افزود: امروز مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یک درآمد پایدار مالیاتی شناخته می شود. سال گذشته حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار پرونده مالیاتی به صورت مستقیم و سیستمی قطعی شد و برای امسال دو میلیون پرونده را در نظر گرفته ایم.
کد مطلب: 18643