رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد؛
اخذ ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات از تراکنش‌های بانکی بیش از یک میلیارد تومان
رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به رصد تراکنش‌های بانکی گفت: ۶ هزار و ۵ تراکنش مشکوک مالیاتی در سال گذشته تشخیص داده شد و برای آنها ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات اعلام شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
 
اخذ ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات از تراکنش‌های بانکی بیش از یک میلیارد تومان
 
رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به رصد تراکنش‌های بانکی گفت: ۶ هزار و ۵ تراکنش مشکوک مالیاتی در سال گذشته تشخیص داده شد و برای آنها ۱۲ هزار میلیارد تومان مالیات اعلام شده است.

به گزارش تحریرنو ؛ سید کامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی در نشستی خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی برای تعیین نیاز اساسی شهرداری‌ها و بهیاری‌ها اقدام‌های مهمی را انجام داده است. تا پایان مرداد امسال ۲۶۲ هزار میلیارد تومان مالیات و عوارض از محل مالیات بر ارزش افزوده اخذ شده است که ۸۹ هزار میلیارد تومان آن عوارض بوده است و به‌حساب بهیاری و شهرداری‌ها واریز شده است.

وی افزود: خدمات شهری که به مردم ارائه می‌شود از محل ارزش افزوده است و از ابتدای سال جاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در اختیار شهرداری تهران قرار گرفته است و همچنین از ابتدای اجرای طرح سلامت ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی به‌منظور جلوگیری از فرار مالیاتی افزایش مالیات از طریق شناسایی مودیان جدید و مبارزه با فرار مالیاتی را پیگیری کرده است، ۲۲هزار میلیارد تومان از محل فرار مالیاتی برگ تشخیص مالیاتی صادر شده است.

وی با اشاره به مبارزه با شرکت‌های صوری و کاغذی اظهار کرد: با هماهنگی با دستگاه‌های قضایی موفق شدیم بخش عمده‌ای از افرادی که از محل کارت‌های بازرگانی یک بار مصرف سوءاستفاده می‌کنند را شناسایی کنیم، عده‌ای نیز با استفاده از کارت بازرگانی افراد کم اطلاع سوءاستفاده کرده‌اند که در ۳ ماه گذشته به میزان ۳ هزار میلیارد تومان سوءاستفاده از افراد به‌منظور جلوگیری از فرار مالیاتی شناسایی شده است.

رئیس سازمان امور مالیاتی تأکید کرد: مردم باید آگاهی لازم را داشته باشند و مدارک خود را در اختیار افرادی که ممکن است از آن برای ثبت شرکت و سوءاستفاده استفاده کنند قرار ندهند و آگاه باشند که این اقدام عواقب سختی برای آنها به همراه دارد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه ۵۰ درصد هزینه جاری کشور از محل مالیات تأمین می‌شود گفت: نسبت درآمد مالیاتی به بودجه کشور حدود ۳۰ درصد است.

تقوی نژاد با بیان اینکه در ۵ ماه ابتدایی سال ۹۷ – ۳۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان مالیات اخذ شده است گفت: ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز عوارض شهرداری اخذ شده است که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه ۹۷ درصد درآمد مالیاتی پیش بینی شده در سال گذشته محقق شده است گفت:در قانون برنامه ششم توسعه علاوه بر شهرداری و بهداشت و درمان ۲۷ درصد از درآمدهای مالیاتی در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار می‌گیرد تا متناسب با هزینه‌های پیش بینی شده مورد استفاده قرار گیرد.

تقوی نژاد در مورد اظهارنامه‌ها نیز گفت: در خرداد و تیر ۱۳۹۷ – ۴ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۱۱۳ اظهار نامه الکترونیکی صادر شده است و یکی از برنامه‌های جدی سازمان امور مالیاتی در طرح تحول مالیاتی افزایش درآمد و استفاده از ابزارهای جدید برای سهولت خدمات‌رسانی به مردم است و در سال ۱۳۹۷ صد درصد اظهار نامه‌ها به‌صورت الکترونیکی دریافت شده است که ثبت رکورد جهانی است.

تقوی نژاد عنوان کرد: در تیر امسال ۷۰۵ هزار فقره مالیات از صاحبان حقوقی و صاحبان املاک اجاره اخذ شده است و در سال ۱۳۹۷ میزان درآمدهای مالیاتی ۱۱۲ هزار و ۱۳۲ هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال ۹۶ -۱۳ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۷ دو برنامه کلیدی برای تحقق درآمد مالیاتی در دستور کار قرار گرفته است که یکی از آنها برنامه‌های اصولی اخذ مالیات و دیگری پرونده‌های معوق مالیاتی است.

وی افزود: پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی تکمیل شده است و در سال گذشته ۵ هزار میلیارد تومان مالیات از مودیان استفاده کننده واقعی از کارت‌های بازرگانی شناسایی شده‌اند.

 این خبر درحال تکمیل شدن است...
کد مطلب: 16751