جمع آوری ۲۲ هزار معتاد متجاهر در استان تهران طی ۱۱ ماه امسال
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: ۲۲ هزار معتاد متجاهر در ۱۱ ماه امسال از سطح استان جمع آوری شده که این آمار نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۲
 
جمع آوری ۲۲ هزار معتاد متجاهر در استان تهران طی ۱۱ ماه امسال
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: ۲۲ هزار معتاد متجاهر در ۱۱ ماه امسال از سطح استان جمع آوری شده که این آمار نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تحریرنو ؛ محمدعلی اسدی در حاشیه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پذیرش معتادان جمع آوری شده در مراکز و کمپ ها نسبت به سال گذشته، ۲۳ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه از ۲۲ هزار معتاد متجاهر جمع آوری شده در سال ۹۶، حدود ۱۶هزار نفر در کمپ ها پذیرش شدند، گفت: متاسفانه هر معتاد متجاهری که مردم و مسئولان در خیابان می بینند، گمان می کنند که متولی آن ستاد مبارزه با مواد مخدر است، در صورتی که ما بر اساس دستورالعمل معتادان را جمع آوری می کنیم اما برخی از آنان دچار بیماری های مسری همچون سل و هپاتیت هستند که نمی توان این معتادان را در کنار سایر افراد نگهداری کرد.

اسدی افزود: براین اساس باید هماهنگی و همکاری با سایر نهادها از جمله وزارت بهداشت برای درمان معتادان بیمار انجام شود تا آنان پس از مداوا و درمان به مراکز ترک اعتیاد منتقل شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به افزایش ۹ درصدی کشفیات مواد مخدر در ۱۱ ماهه نخست امسال اظهار کرد: تعداد عملیات دستگیری در این مدت ۱۱ درصد افزایش، تعداد خودروهای توقیفی یک درصد افزایش، باندهای منهدم شده ۹درصد کاهش و لابراتوارهای تولید شیشه ۱۹ درصد کاهش داشته که این آمار نشان دهنده قوت عملیات پلیس و برخوردهای مقابله ای قاطع در سطح استان است.

وی با بیان اینکه در ۱۱ ماه امسال ۷۰۲ تن مواد مخدر در کشور کشف شده است اظهارداشت: سهم استان تهران در این آمار ۳۷ تن است که شش درصد کشفیات کل کشور را شامل می شود.

اسدی با اشاره به نقش نهادهای مختلف در مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یک نهاد هماهنگ کننده است و نمی تواند وارد اقدامات اجرایی شود و براساس قانون، همه نهادهای مرتبط از جمله پلیس، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت، بهزیستی، آموزشی و پرورش باید در این امر نقش داشته باشند و به همین نسبت ما از شهرداری تهران انتظار داریم که برای پاکیزه بودن شهر در جمع آوری معتادان از لحاظ مالی، امکانات و تجهیزات نقش داشته باشد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران خاطرنشان کرد: شهرداری تهران تاکنون همکاری بسیار خوبی در جمع آوری معتادان، اختصاص مراکز بهاران و تامین اعتبارات داشته اما در حال حاضر به دلیل مسائل و مشکلاتی یک مقدار نقش آن کاهش پیدا کرده است.

اسدی با اشاره به اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر در آستانه آغاز سال ۹۷ گفت: در این طرح، به میزان ظرفیت خالی در استان تهران، معتادان جمع آوری شده و در مراکز و کمپ های ترک اعتیاد تا بعد از تعطیلات نوروز نگهداری خواهند شد تا از لحاظ بصری شاهد وضعیت مناسبی در سطح استان باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تاکنون ۱۱ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور مسئولان مربوطه برگزار شده، افزود: در این جلسات درباره موضوعاتی از جمله جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر، راه اندازی مراکز کودک و نوجوان توسط بهزیستی، پیشگیری، مقابله، درمان و بهبود معتادان بررسی راهکارها مناسب اتخاذ شد.

شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران روز سه شنبه با حضور محمدحسین مقیمی استاندار و جمعی از مسئولان اجرایی در محل استانداری تهران برگزار شد.
کد مطلب: 15213