رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران؛
اقبال معتادان تهران به تریاک و هروئین/۲۰هزار معتاد متجاهر داریم
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران گفت: در حال حاضر بیشتر کشفیات ما مربوط به تریاک و سپس هروئین است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
 
اقبال معتادان تهران به تریاک و هروئین/۲۰هزار معتاد متجاهر داریم
 
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران گفت: در حال حاضر بیشتر کشفیات ما مربوط به تریاک و سپس هروئین است.

به گزارش تحریرنو ؛ سرهنگ محمد بخشنده با بیان این مطلب گفت: ما نزدیک ۷هزار معتاد را در دو ماه گذشته جمع آوری کردیم که این معتادها در کمپ ها هستند و اینکه این روزها کمتر معتادی را در سطح شهر می بینید به این دلیل است؛ شهر سبک شده و تعداد معتادان متجاهر به نصف رسیده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: ما ۱۵ تا ۲۰ هزار معتاد متجاهر در تهران داریم. در شهرک های اقماری هم معتاد و کارتن خواب زیاد است که باید با ورود به این بخش ها این معتادان را به کمپ ها منتقل کرد.

وی با اشاره به بیشترین کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: الان بیشترین کشفیات ما تریاک است، بعد هروئین و حشیش و گل و شیشه. به بیان دیگر معتادان تهرانی بیش از همه مواد از تریاک استفاده می کنند.

سرهنگ بخشنده با بیان این مطلب که بیش از ۵۰درصد کشفیات تریاک است، گفت: مواد جدید هنوز آن گونه که برخی رسانه ها اعلام می کنند همه گیر نشده است. گل دارد افزایش پیدا می کند اما اینکه از دیگر مواد سبقت بگیرد، این گونه نیست.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران با بیان اینکه نیاز به تبلیغات مناسب رسانه ای برای کاهش مصرف مواد بویژه مواد جدید داریم گفت: آمار کشفیات ما در حوزه قرص اکس و کراک به دلیل تبلیغات منفی تقریبا به صفر رسیده است.

وی توضیح داد: وقتی از معتادان می پرسیم چرا دیگر سراغ کراک نمی روید می گویند چون بدن آدم کرم می زند. تاثیر این موضوع به حدی بوده که کراک الان به تاریخ پیوسته است.

سرهنگ بخشنده با بیان این که گل ۵برابر شیشه مخرب است گفت: باید جلوی افزایش همه گیری این مواد گرفته شود.

وی درباره افزایش مصرف قلیان و ضرورت ورود خانواده ها و آموزش و پرورش در این حوزه گفت: دروازه ورود به اعتیاد قلیان و سیگار است و با بگیر و ببند نمی شود مانع گرایش جوان ها شد. اینکه قهوه خانه ها را ببندیم جواب نمی دهد باید فرهنگسازی شود و مضرات آن ها وارد کتاب ها شود.

سرهنگ بخشنده در پاسخ به سوال دیگری درباره رفت و آمد معتادان در فضای سبز میان اتوبان ها نیز گفت: اتوبان ها پاکسازی شده و پاتوقی در اتوبان ها وجود ندارد. شاید گذری معتادها رفت و آمد کنند. ما گشت های ضربتی را آن جا مستقر کردیم و معتادانی که آن جا تردد کنند سریع می گیریم و به گرمخانه منتقل می کنیم.
کد مطلب: 15173