با حضور مدیرعامل شرکت مترو تهران و دکتر نوذرپور صورت گرفت؛
تاکید بر سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی توسعه خطوط ریلی منطقه ۲۲
شهردار منطقه ۲۲ با تاکید بر سرعت گرفتن بحث های اجرایی و عملیاتی توسعه خطوط ریلی و حمل و نقلی منطقه، گفت: به دلیل جمعیت پذیری بالا و پتانسیل های زیادی که حوزه تفرجگاهی و دانشگاهی در منطقه ۲۲ وجود دارد، توسعه و ارتقا ناوگان حمل و نقلی منطقه بیش از گذشته به شدت احساس می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
 
تاکید بر سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی توسعه خطوط ریلی منطقه ۲۲
 
شهردار منطقه ۲۲ با تاکید بر سرعت گرفتن بحث های اجرایی و عملیاتی توسعه خطوط ریلی و حمل و نقلی منطقه، گفت: به دلیل جمعیت پذیری بالا و پتانسیل های زیادی که حوزه تفرجگاهی و دانشگاهی در منطقه ۲۲ وجود دارد، توسعه و ارتقا ناوگان حمل و نقلی منطقه بیش از گذشته به شدت احساس می شود.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر علی نوذرپور در جلسه بررسی امتداد خط ۶ مترو تهران که با حضور مهندس علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران و جمعی از کارشناسان این حوزه برگزار شد، با اشاره به مسائل و مشکلات حوزه حمل و نقل منطقه، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این منطقه به عنوان یکی از قطب های گردشگری شهر تهران محسوب می شود و در طول سال هموطنان زیادی برای استفاده از اماکن تفرجگاهی، به این منطقه سفر می کنند، ضرورت توسعه و ارتقا ناوگان حمل و نقلی منطقه به منظور تامین رفاه حال شهروندان به شدت احساس می شود.

وی با بیان اینکه رشد جمعیتی در منطقه ۲۲، ۵ برابر شهر تهران است، افزود: عموما پیش بینی های جمعیت در طرح های جامع غلط از آب در میآید. در حال حاضر که جمعیت ساکن منطقه حدود ۱۷۶ هزار نفر است، با کمبودهای زیادی در حوزه حمل و نقل مواجه هستیم و بر اساس پروانه های صادره این تعداد جمعیت به ۵۲۰ هزار نفر خواهد رسید و با در نظر گرفتن افق ۱۵ساله منطقه، ۶۵۰ هزار نفر در منطقه مستقر خواهند شد.

شهردار منطقه ۲۲ شکل گیری اماکن تفرجگاهی بیشتر به منظور رفاه حال شهروندان را از جمله اهداف مدیریت شهری در منطقه ۲۲ عنوان کرد و گفت: مردمی که برای استفاده از اماکن تفرجگاهی و گردشگری و حتی دانشگاهی به منطقه می آیند، باید از نظر استفاده از سیستم های حمل و نقلی در آسایش باشند؛ بنابراین ناچاریم تا در سیستم حمل و نقلی برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنیم.

نوذرپور تاکید کرد: به دلیل پتانسیل های بسیار بالایی که حوزه تفرجگاهی و دانشگاهی وجود دارد، مهاجرت به این منطقه روز به روز در حال افزایش است و به تبع آن مشکلات مختلف زیست محیطی و اجتماعی نیز افزایش می یابد و در آینده با جمعیتی روبه رو هستیم که اگر چاره اندیشی های لازم در زمینه های تامین سرانه ها انجام نشود، قطعا به یک معضل جدی تبدیل خواهد شد.

شهردار منطقه ۲۲، با اشاره به وجود ریزگردها در جنوب و غرب کشور و مهاجرت بخشی از مردم این مناطق به استان های البرز و تهران، گفت: جمعیتی که به منطقه ۲۲ مهاجرت می کنند، افرادی با قومیت های محلی و مذهبی متفاوت هستند که دلبستگی ها و چسبندگی هایشان نیز به شهر چندان زیاد نیست و اگر امکانات و سرانه های آموزشی، درمانی بهداشتی و بخصوص حمل و نقل عمومی برای آنها مهیا نشود، مشکلات عدیده ای در آینده برای آنها بوجود خواهد آمد.

وی با انتقاد از کم لطفی های صورت گرفته نسبت به منطقه ۲۲ افزود: متاسفانه یک حالت جداافتادگی از سایر مناطق تهران در منطقه۲۲ وجود دارد و جمعیت ساکن منطقه نگران زندگی آینده خود در منطقه هستند.

نوذرپور با تاکید بر لزوم سرعت بخشی به بحث های اجرایی و عملیاتی توسعه خطوط ریلی و حمل و نقلی منطقه، گفت: با توجه به جهت گیری هایی که در دولت و مجلس وجود دارد، در صورت فراهم نبودن زیرساخت های مترو در شهر تهران و منطقه ۲۲، مطالبه ظرفیت ها از سوی سایر شهرهای کشور انجام خواهد شد و این زیرساخت ها باید هر چه سریعتر به مرحله تصمیم و اجرا برسد.

شهردار منطقه ۲۲ در پایان اظهار کرد: در حال حاضر جهت گیری هایی در خصوص نقل و انتقال تعدادی از مراکز دانشگاهی، وزارتخانه ها و سازمان های دولتی به منطقه ۲۲ وجود دارد و انتظاراتی که از این منطقه در خصوص تامین زیرساخت ها می رود بالاست و تامین سرانه های آموزشی، حمل و نقلی، آمورشی و ... در اولویت برنامه ها باید قرار گیرد.

در این جلسه مهندس علی امام، مدیر عامل شرکت مترو تهران با قدردانی از توجه ویژه شهردار منطقه ۲۲ به توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: خطوط ۶ و ۷ متروی تهران در حال تکمیل شدن است و باید کاری کرد که شرایط ترافیک در منطقه به بحران ترافیکی تبدیل نشود.

وی یکی از راهکارهای بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی در تهران بویژه در منطقه ۲۲ را اجرایی شدن LRT عنوان کرد و گفت:با توجه به وضعیت خاص منطقه ۲۲ از حیث گردشگری و وجود مراکز تجاری متعدد باید رفت و آمد مردم به این منطقه تسهیل شود. مطمئنا با همت و تلاشی که از سوی مدیریت شهری منطقه ۲۲ مشاهده می کنیم، این مهم انجام می شود.
کد مطلب: 14935