محلات با ایده پردازی و نوآوری رونق می گیرند
نشست صمیمانه امیر محسنی شهردار منطقه۱۷ با مدیران سرای محلات چهارده گانه با محوریت ترویج فرهنگ ایده پردازی نوآورانه برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸
 
محلات با ایده پردازی و نوآوری رونق می گیرند
 
نشست صمیمانه امیر محسنی شهردار منطقه۱۷ با مدیران سرای محلات چهارده گانه با محوریت ترویج فرهنگ ایده پردازی نوآورانه برگزار شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، شهردار منطقه۱۷ در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه امروز بسیاری از گرفتاری های ما در شهر تهران از کمبود مهارت ها در انسان هاست، خاطر نشان کرد: امروز با توجه به سرعت و حجم بالای دیتا که بر ما مترتب است باید با زبان و ادبیات جدیدتری در جامعه حضور یابیم.

امیر محسنی با اشاره به اهمیت ایده پردازی گفت: امروزه دانشگاه ها در فضاهای آموزشی خود در فضایی شبیه به انکوباتور حرکت می کنند. بدین ترتیب که دانش آموختگان شان را پس از گذراندن مباحث نظری در فضای های حرفه ای مرتبط با همان دانش علمی قرار می دهند تا با مشاهده و فعالیت های مرتبط با رشته شان مهارت هایشان را افزایش دهند.

وی با تاکید بر اینکه باید تحصیلات توام با مهارت داشته باشیم تصریح کرد: معتقدم امروز سراهای محلات بیش از آن که به دنبال بار دانش باشند باید به دنبال افزایش مهارت های شهروندان باشند.

امیر محسنی گفت: باید از خود بپرسیم که شما و مدیران شهری منطقه۱۷ چقدر به موضوع افزایش مهارت ها در بین شهروندان فکر کرده ایم. اگر خروجی ما ضعیف است نشان دهنده نقص در مکانیزیم ماست. توقع ما از سرای محلات این است که رفتار استارت آپی داشته باشند. ایده هایی نو باید ارائه شود تا با سرمایه گزاری آن ها را بارور نماییم.

محسنی گفت: مدیران محلات باید با اجتماع خود رایزنی کنند چرا که آن ها موتور محرک در محلات هستند، امروز ما در منطقه۱۷ همین هدف گذاری را انجام داده ایم و بحمدالله در همین ۱۰ ماه گذشته جزو مناطق خوب شهرداری تهران بوده ایم.

وی با تاکید بر اینکه بااین پیشرفت و حرکت، در منطقه۱۷ عقب گرد نخواهیم داشت، گفت: من فرزند این منطقه هستم، تمام توان و تلاش خود را برای رشد منطقه به کار خواهم بست. در شرایطی که بودجه عمرانی مناسبی نداریم، به زودی در منطقه مان چندین پروژه با روش bot برای ارتقا زیست پذیری منطقه مان افتتاح خواهیم کرد. ما اهل تلاش هستیم و از شما عزیزان نیز توقع داریم که خودتان را به مدیران شهری منطقه تان برسانید.

وی با بیان اینکه سرای محلات با استفاده از روش های استارت آپی باید به ایجاد اشتغال یاری برسانند گفت: اگر مسئولیت اجتماعی خود را پررنگ تر دنبال کنیم می بینیم که برای اشتغال ما هم وظیفه داریم و باید با ایده های جدید منابع درآمدی جدیدی ایجاد کنیم. این کار خود جهاد است. فرهنگ سازی است که در جامعه اثرش باقی می ماند.
کد مطلب: 16708