آزادی ٣٤٠ زندانی با حمایت صندوق تامین خسارتهای بدنی
در آستانه سال نو، جلسه مشترک مدیرعامل صندوق تامین خسارتهاي بدنی با سازمان زندان های آذربایجان شرقی و ستاد دیه کشور برگزار شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
 
آزادی ٣٤٠ زندانی با حمایت صندوق تامین خسارتهای بدنی
 
در آستانه سال نو، جلسه مشترک مدیرعامل صندوق تامین خسارتهاي بدنی با سازمان زندان های آذربایجان شرقی و ستاد دیه کشور برگزار شد.

به گزارش تحریرنو ؛ با حضور معاون اجرایی ستاد دیه کشور ، رئیس سازمان زندان های استان آذربایجان شرقی ، مدیرعامل و مدیران ارشد صندوق در تبریز ، جلسه مشترک بررسی پرونده مشمولین حمایت های قانونی صندوق تامین خسارتهاي بدنی برگزار شد.

بنابر این گزارش، دکتر علی جباری مدیرعامل صندوق تامین خسارتهاي بدنی کشور در این نشست گفت: تمام تلاش ما این است قبل از پایان سال ٩٦ ، زندانی مشمول خدمات صندوق در زندان ها نداشته باشیم.

وی افزود: متاسفانه استان آذربایجان شرقی، رتبه هشتم آمار کشته های سوانح رانندگی و رتبه ششم مصدومین حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده است و این نرخ پرشتاب جای نگرانی دارد و امیدواریم با تدبیر و تلاش مسئولین شاهد کاهش تلفات و تصادفات در این استان باشیم.

مدیرعامل صندوق تامین خسارتهاي بدنی در خصوص بند "و" تبصره ١١ قانون بودجه که به محدودیت سقف تعهدات دیه شرکت های بیمه مربوط است گفت: صندوق تامین خسارتهاي بدنی تکلیف دارد دیه زندانیان حوادث رانندگی که به دلیل محدودیت سقف تعهدات شرکت های بیمه در زندان به سر می برند و قبل از لازم الاجرا شدن قانون بیمه اجباری شخص ثالث مصوب اردیبهشت ٩٥ زنداني شده اند را پس از معرفی ستاد دیه کشور بصورت بلاعوض پرداخت نماید،لذا در جلسات استانی یکی از محورهای برنامه بررسی اینگونه پرونده ها می باشد.

جباری در پایان گفت: خوشبختانه مرجع قضایی در استان همکاری خوبی با صندوق دارد و از حمایت همراهی ریاست کل دادگستری و دادستان محترم استان آذربایجان شرقی تشکر و قدردانی می نمایم.

در ادامه این نشست ، معاون اجرایی ستاد دیه کشور ضمن تقدیر از خدمات صندوق گفت: اینکه مدیرعامل این نهاد شخصا در زندان های کشور حضور پیدا می کنند و از نزدیک پیگیر پرونده مددجویان هستند شایسته تقدیر است.

وی افزود: با کمک صندوق از ابتدای سال ٣٤٠ زندانی با مبلغی بالغ بر ٢٨ميليارد تومان آزاد شده اند.
کد مطلب: 15214