بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت میدکو با حمایت بانک پاسارگاد
بانک پاسارگاد در راستای افزایش تولید و اشتغال، با حمایت از پروژه‌های شرکت میدکو، زمینه‌ اجرا و بهره‌برداری از ۳۵پروژه‌ بزرگ را ایجاد کرده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۲
 
بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت میدکو با حمایت بانک پاسارگاد
 
بانک پاسارگاد در راستای افزایش تولید و اشتغال، با حمایت از پروژه‌های شرکت میدکو، زمینه‌ اجرا و بهره‌برداری از ۳۵پروژه‌ بزرگ را ایجاد کرده است.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی بانک پاسارگاد، تاکنون پروژه‌های متعددی شامل معادن سنگ‌آهن، مس، زغال‌سنگ، سیلیس، آهک و دولومیت، کارخانه‌های کنسانتره سنگ‌آهن، گندله سنگ‌آهن، فراوری زغال‌سنگ، فولادسازی، کک‌سازی، فروسیلیس، کاتد مسی، لوله مسی و... توسط شرکت میدکو در شهرهای مختلف کشور اجرا شده است.

این پروژه‌ها که در سطح کلان و با هدف ایجاد توسعه‌ پایدار، خلق ارزش برای آیندگان، اشتغالزایی، محرومیت‌زدایی، تقویت ساختارهای رشد و توسعه در نقاط مختلف کشور انجام گرفته، مواردی همچون کارخانه شماره ۱ و ۲ تولید کنسانتره سنگ آهن سیرجان به ظرفیت ۲ میلیون تن در سال، کارخانه احیای مستقیم بردسیر به ظرفیت یک میلیون تن آهن اسفنجی در سال، احداث مجتمع فولادسازی بردسیر به ظرفیت یک میلیون تن در سال، احداث کارخانه تولید گندله سنگ‌آهن سیرجان به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در سال، کارخانه شماره ۱ و ۲ تولید کنسانتره سنگ آهن زرند به ظرفیت ۲ میلیون تن در سال و احداث کارخانه تولید گندله سنگ آهن زرند به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در سال را در بر می‌گیرد.

همچنین مجتمع کک‌سازی زرند به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن در سال و پالایشگاه قطران زغال‌سنگ زرند، احداث کارخانه فولاد زرند به ظرفیت ۱.۷ میلیون تن در سال، احداث کارخانه تولید کاتد مس به ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال در شهرستان شهر بابک، احداث مجتمع فولادسازی بوتیا با ظرفیت سالیانه ۱.۵ میلیون تن در سال، احداث کارخانه تولید گندله سنگ آهن بوتیا به ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در سال، احداث واحد برق بوتیا کرمان به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات در سال در شهرستان کرمان، طرح تولید آهک پخته به ظرفیت ۲۲۰ هزار تن و دولومیت به ظرفیت ۸۴ هزار تن در سال، طرح فرآوری زغال‌سنگ طبیعی به ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال در شهرستان طبس، تجهیز و استخراج معدن زغال‌سنگ خمرود در استان کرمان از دیگر پروژه‌های شرکت میدکو است.

در سال‌های اخیر نیز طرح خردایش مجدد کنسانتره سیرجان، خنک‌سازی کک به روش CDQ، کارخانه احیای مستقیم بوتیا، طرح جامع یکپارچه اطلاعاتی میدکو (ERP)، همچنین طرح‌های آماده‌سازی و استخراج معدن جلال‌آباد، گل‌گهر۲، گل‌گهر۴، گل گهر۶ و نیز معدن مس چاه فیروزه در حال بهره‌برداری یا اجراست.

از دیگر پروژه‌های مهم این شرکت می‌توان به پروژه‌های پهنه‌ اکتشافی سبلان- قره سو، پهنه‌ اکتشافی طارم سفلی، پهنه‌ اکتشافی شماره۷، پهنه‌ اکتشافی شماره۲۲ و پهنه اکتشافی شماره۲ اشاره کرد.

در سال گذشته، برای اولین بار در جهان، کاتد مس به روش تانک بایو لیچینگ (استحصال مس با استفاده از باکتری) در مجتمع مس و کاتد مسی شرکت بابک مس ایرانیان تولید شد که از مزایای اصلی روش تانک بایولیچینگ حذف کوره‌های ذوب و در نتیجه کاهش قابل ملاحظه آلایندگی و همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب و منابع انرژی در راستای حمایت از محیط زیست و مسئولیت‌های اجتماعی است.

همچنین راه‌اندازی این پروژه‌های ملی موجب شده در طول‌ سال‌های گذشته برای نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شود.
کد مطلب: 15944