تراز مالی صدرا از ۱۶۷۱ میلیارد تومان منفی به ۱۵۶۱ میلیارد تومان مثبت رسید
مدیرعامل شرکت صدرا با بیان اینکه همه سکوهایی که در صدرا در حال ساخت است تا پایان سال ۹۷ تکمیل، بارگیری و حمل می‌شود، گفت: با حمایت قرارگاه خاتم تراز مالی صدرا در دو سال اخیر از ۱۶۷۱ میلیارد تومان منفی به ۱۵۶۱ میلیارد تومان مثبت تغییر یافت.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
 
تراز مالی صدرا از ۱۶۷۱ میلیارد تومان منفی به ۱۵۶۱ میلیارد تومان مثبت رسید
 
مدیرعامل شرکت صدرا با بیان اینکه همه سکوهایی که در صدرا در حال ساخت است تا پایان سال ۹۷ تکمیل، بارگیری و حمل می‌شود، گفت: با حمایت قرارگاه خاتم تراز مالی صدرا در دو سال اخیر از ۱۶۷۱ میلیارد تومان منفی به ۱۵۶۱ میلیارد تومان مثبت تغییر یافت.

به گزارش تحریرنو ؛ ساخت ۱۰ سکوی نفتی در جزیره صدرای بوشهر در حال انجام است که امروز با اتمام ساخت یک فروند از این سکوها عملیات انتقال این سکو که مربوط به فاز ۲۲ پارس جنوبی است با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء آغاز می‌شود.

در ابتدای این مراسم مدیرعامل شرکت صدرا اظهار داشت: سکوی فاز ۲۲ پارس جنوبی که در صدرا ساخته شد از مهندسی تا راه‌اندازی کاملاً توسط متخصصان داخلی مدیریت شد و امروز پس از بازدیدی برای نفت به دریا می‌رود.

دهقانی ادامه داد: صدرا نشان داد که لایق اعتماد مسئولان نظام است و صدرا نتیجه اعتماد مسئولان نظام به متخصصان و فرزندان این مرز و بوم است.

وی گفت: ۱۰ سکوی پارس جنوبی که شامل ۴۰ سازه بزرگ دریایی است در جزیره صدرا ساخته می‌شود در حالی که این سکوها پیش از این توسط شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکایی و اروپایی ساخته می‌شد.

دهقانی اضافه کرد: در فازهای اولیه پارس جنوبی صدرا پیمانکار جزء شرکت‌های توتال، دوو، شل و غیره بود اما این سکوها به صورت EPC توسط شرکت صدرا اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت صدرا با بیان اینکه این ده سکو پیشرفت ۷۶ تا ۹۶ درصدی دارد، گفت: دو سکو پیشرفت بالای ۹۵ درصد، ۴ سکو پیشرفت بیش از ۹۰ درصد، دو سکو پیشرفت بالای ۸۰ درصد و ۲ سکوی دیگر پیشرفت بیش از ۸۵ درصد دارد.

وی تأکید کرد: در سال آینده همه این سکوها بارگیری، نصب و بهره‌برداری می‌شود.

دهقانی اظهار داشت: عایدی این سکوها روزانه ۱۲۵ میلیون مترمکعب گاز شیرین، ۱۸۷ هزار بشکه میعانات گازی، هزار تن گوگرد در روز و ۲.۵ میلیون تن بوتان و پروپان در سال است.

مدیرعامل شرکت صدرا ادامه داد: رشد ۱۲۰ درصدی در دو سالی که قرارگاه خاتم مدیریت صدرا را بر عهده گرفت محقق شد.

وی با بیان اینکه بارگیری، حمل، ساخت و نصب همه سکوها در کشور توسط مجموعه صدرا انجام می‌شود، گفت: در کشور شرکت‌های فعال دیگر در حوزه سکوسازی داریم اما اینکه ۱۰ سکو همزمان ساخته شود. در مهندسی، حمل، بارگیری، نصب و راه‌اندازی توسط یک شرکت انجام شود، در حیطه تخصص صدرا است.

دهقانی ادامه داد: هزار کیلومتر لوله‌گذاری، ترخیص ۲۵۰ میلیون دلار کالا از گمرکات کشور و تأمین کالای مورد نیاز سکوها در دو سال اخیر در صدرا انجام شد و در این دو سال ۱۲ میلیون نفر/ ساعت کار بدون حادثه داشتیم.

مدیرعامل شرکت صدرا ادامه داد: تسویه بدهی‌های ۱۵ سال گذشته بانکی صدرا در این دو سال انجام شد، ۲۳۸۸ میلیارد تومان بدهی داشتیم که با احتساب سود در حال افزایش بود اما با حمایت قرارگاه خاتم ۱۱۳۸ میلیارد بخشودگی گرفته شد و مابقی بدهی به طور کامل تسویه می‌شود ضمن آنکه آزادسازی اموال، املاک و تجهیزات از گرو بانک، انجام شد.

وی ادامه داد: تراز مالی صدرا در دو سال اخیر از ۱۶۷۱ میلیارد تومان منفی به ۱۵۶۱ میلیارد تومان مثبت تغییر یافت.

دهقانی ادامه داد: سهم صدرا نیز طی دو سال اخیر از ۱۵۷ تومان به ۱۱۶۰ تومان افزایش یافت و ارزش سهام صدرا ۱۵۱۰ میلیارد تومان اضافه شده است.
کد مطلب: 15197