شهردار جدید ناحیه ۳ و رئیس ستاد مدیریت بحران منطقه ۲۲ معرفی شدند؛
دکتر نوذرپور: مدیریت جدید شهری نگاه طلبکارانه به مردم ندارد
طی حکمی از سوی شهردار منطقه ۲۲ مجید حاجی عبدالمجید به سمت رئیس شهردار ناحیه۳ و حسین جعفریان به سمت رئیس ستاد مدیریت بحران این منطقه منصوب شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
 
دکتر نوذرپور: مدیریت جدید شهری نگاه طلبکارانه به مردم ندارد
 
طی حکمی از سوی شهردار منطقه ۲۲ مجید حاجی عبدالمجید به سمت رئیس شهردار ناحیه۳ و حسین جعفریان به سمت رئیس ستاد مدیریت بحران این منطقه منصوب شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، در جلسه ای که به منظور تکریم و معارفه مدیر جدید روابط عمومی منطقه برگزار شد؛ دکتر نوذرپور در سخنانی خاطرنشان کرد: بی شک شیوه مدیریتی شهرداری تهران در دوره های گذشته در حوزه مدیریت بحران شیوه ای غلط و غیرقابل قبول است، چرا که نمی توان با سیستم اداری پاسخگوی مدیریت بحران بود.

وی با بیان اینکه عمده فعالیت ستاد مدیریت بحران باید قبل از وقوع حادثه صورت گیرد، ادامه داد: بحث ایمن سازی ساختمان ها یکی از موضوعات مهم در منطقه ۲۲ به شمار می رود و با توجه به اینکه این منطقه، منطقه پشتیبان شهر تهران در هنگام وقوع حوادث طبیعی و غیرطبیعی است، مبحث ایمن سازی با دقت نظر بیشتری پیگیری شود.

شهردار منطقه ۲۲ از آغاز مراحل مطالعاتی بوستان ایمنی در منطقه خبر داد و گفت: ساخت بوستان ایمنی از جمله پیشنهاداتی است که از سوی شهردار محترم تهران داده شده و در سال آینده در منطقه و برای اولین بار در تهران اجرا می شود.

به گفته نوذرپور، مجموعه افرادی که در سیستم مدیریت بحران مشغول به کار می شوند، باید افرادی علاقمند، فعال و درگیر با موضوع باشند.

وی با تاکید بر احصا و حل مسائل و مشکلات شهروندان توسط شهرداران نواحی، خاطرنشان کرد: مدیران شهری و شهرداران نواحی باید پاسخگوی مشکلات مردم باشند و این انتظار وجود دارد که شهرداران نواحی با توجه اختیارات و مسئولیت هایی که بر عهده دارند، بیشتر و بیشتر به مسائل مردم رسیدگی کنند.

شهردار منطقه ۲۲ اظهار کرد: مدیران در سطح نواحی در شکل گیری مدیریت های محله و تقویت سراهای محلات همکاری های لازم را داشته باشند و با همراهی با شورایاران، هیات امنا و سمن های مستقر در منطقه، فعالانه ورود پیدا کنند و ناحیه تحت امر خود را در اختیار داشته باشند. هیچ اتفاقی در ناحیه اتفاق نمی افتد، مگر اینکه شهردار ناحیه در جریان چند و چون رخدادها باشد.

نوذرپور تاکید کرد: از انجام ساخت و سازهای غیرمجاز خارج از پروانه جلوگیری شود و این قانون شامل کلیه مجموعه های نظامی، دولتی، غیردولتی و مشارکتی خواهد شد. همه باید مطابق با مر رفتار کنند و تمامی افراد از هر سازمان و نهادی در برابر قانون مساوی هستند.

وی با تاکید بر رفتار مناسب با مردم به عنوان اربابان رجوع در شهرداری منطقه ۲۲، اظهار کرد: کلیه همکاران باید با مردم به درستی رفتار کنند تا آنها این تغییر رفتار را در مدیریت جدید شهرداری ببینند و احساس کنند که مدیریت جدید شهر تهران، نگاه طلبکارانه و از بالا به پایین به مردم ندارد. خود را خادم مردم و پاسخگوی مشکلات آنها بدانیم.

شهردار منطقه ۲۲ تاکید کرد: در برابر کسانی که تخلف می کنند، قاطعانه عمل کنیم. با اقدامات خود، مردم را علاقمند به ادامه همکاری با مدیریت شهری و وفادار به کشور و جامعه کنیم. نسبت به خانواده شهدا، رزمندگان و کسانی که به این مملکت زندگی دادند و رفتند حساسیت نشان دهیم و از خانواده خود بدانیم و دستگیری از نیازمندان و افراد ضعیف جامعه را وظیفه خود بدانیم

وی با بیان اینکه مدیریت شهری تهران بر این باور است شهر را نمی توان بدون همراهی مردم اداره کرد،گفت: ما به عنوان مدیران شهری شهر تهران و منطقه ۲۲ باید به این باور برسیم که شهر مال مردم این است، مردم هستند که ما را انتخاب کرده اند. باور کنیم که شهر مجموعه از ساختمان، معبر و خیابان نیست و آنچه شهر را شهریت می دهند؛ انسانهایی است که در آن زندگی می کنند.

نوذرپور، بداخلاقی و بدرفتاری با مردم را ناشایست و غیرقابل قبول دانست و اظهار کرد: شهر یک سازمان اجتماعی است نه یک سازمان صرفا کالبدی، پس توجه به جان و حیات شهر که همان مردم هستند، از اولویت ها خواهد بود. از بعد اجتماعی شهر حیات دارد و مانند هر موجود زنده ای، دارای رشد ، تحول و تکامل است.

شهردار منطقه ۲۲ در پایان سخنان خود بر ضرورت علاقمندی همکاران به مطالعه در حوزه های تخصصی خود تاکید کرد و گفت: همکاران را تشویق به مطالعه کنید. مدیریت جدید شهری، پرداختن به موضوع معرفت زایی در تمامی حوزه های دینی، فرهنگی، فنی و تخصصی را مدنظر قرار داده است و ما باید با سیاست های مناسب کاری بتوانیم زمینه ساز و بسترساز این تحول در مجموعه خود باشیم.
کد مطلب: 15151