شهردار منطقه ۲۲ در مراسم گرامیداشت روز زن؛
باید به دنبال تغییر رویکرد شهر مردمحور به شهر خانواده محور باشیم
شهردار منطقه ۲۲ خاطرنشان کرد: استفاده از توانمندی بانوان و فراهم نمودن بسترهای لازم برای مشارکت و حضور آنان در جایگاههای مدیریتی شهری از جمله اهداف برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران بوده که متاسفانه تا به امروز این مهم محقق نشده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
 
باید به دنبال تغییر رویکرد شهر مردمحور به شهر خانواده محور باشیم
 
شهردار منطقه ۲۲ خاطرنشان کرد: استفاده از توانمندی بانوان و فراهم نمودن بسترهای لازم برای مشارکت و حضور آنان در جایگاههای مدیریتی شهری از جمله اهداف برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران بوده که متاسفانه تا به امروز این مهم محقق نشده است.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، دکتر نوذرپور در مراسم‌گرامیداشت مقام مادر و روز زن در سالروز میلاد خضرت زهرا(س) که با حضور الهه کولایی فعال حوزه بانوان در مجموعه امام علی(ع) برگزار شد، با تبریک این ایام در سخنانی خاطرنشان کرد: بزرگداشت روز زن بنا به موقعیت ها و مناسبت های مختلف، باید موجبات ارتقا جایگاه و منزلت زنان در جامعه را فراهم کند و تلنگری برای تغییر نگرش مدیران شهری نسبت به ظرفیت ها و جایگاه زنان باشد.

شهردار منطقه۲۲، تاکید کرد: ما به عنوان مدیران شهری منطقه ۲۲ نیز از هر موقعیت و مناسبی برای بهبود وضعیت بانوان شاغل در این مجموعه و پیشبرد برنامه های این عزیزان استفاده خواهیم کرد و بنده به عنوان شهردار منطقه تلاش خواهم کرد تا با احصا توانمدی های بانوان شهرداری منطقه ۲۲، مقدمات حضور آنها در پست های مدیریتی را فراهم کنم.

وی زنان را یکی از مهمترین ظرفیت های توسعه در جامعه برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر سهم زنان شاغل در شهرداری تهران در جایگاههای مدیریتی ۴۸۳ نفر است که یک نسبت ۱۳ درصدی را نسبت به کل شاغلین در شهرداری به خود اختصاص داده و نسبت زنان به کل شاغلین در مجموعه حدود ۱۷ درصد است و این بیانگر این مطلب است که فضای مدیریت شهری شهر تهران کاملا مردانه شکل گرفته است.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به ساخت و سازهای زیادی که در خصوص شکل گیری فضاهای خصوصی در منطقه ۲۲ شکل گرفته اما به همان نسبت سرانه های شهری شکل نگرفته است و علی رغم سکونت بیش از ۱۸۰هزار نفر در منطقه در بسیاری از سرانه های با کمبودهای جدی هستیم.

نوذرپور شناسایی فضاهای رها شده در حاشیه بزرگراهها و فضاهای ناامن برای ایجاد فضاهای عمومی و امن برای خانواده ها و به ویژه بانوان را یکی از اهداف مدیریت شهری حال حاضر در منطقه ۲۲ عنوان کرد تا بانوان بتوانند بدون دغدغه در این فضاها حضور پیدا شوند.

وی با بیان اینکه فضاهای شهری باید برای حضور خانواده ها با تاکید بر بانوان شکل گیرد،گفت: متاسفانه شهرهای ما برای مردان بخصوص مردان میانسال طراحی شده و با تغییر رویکردهایی که باید در منطقه صورت گیرد، تلاش کنیم تا با فراهم شدن امکانات مناسب شهری برای بانوان حضور بی دغدغه آنها در جامعه را رقم بزنیم.

شهردار منطقه ۲۲ با تاکید بر استفاده از ظرفیت های بانوان در حوزه مدیریت شهری اظهار کرد: استفاده از توانمندی بانوان و فراهم نمودن بسترهای لازم برای مشارکت و حضور آنان در برنامه ها و جایگاههای مدیریتی از جمله برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران بوده که متاسفانه تا به امروز این مهم محقق نشده است.

شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به نقش موثر بانوان در اداره امور شهر و کشور گفت: شناسایی توانمندی های زنان متخصص و مجرب و قرارگیری آنها در پست های مدیریتی نیازمند شناخت این توانمندی ها و ظرفیت های آنهاست. در این راه بانوان نیز باید علاقمند به حضور در عرصه های مدیریتی شهر باشند.

نوذرپور در پایان اظهار کرد: در این خصوص باید گردهمایی ها متعددی برای شناسایی آسیب ها در حوزه بانوان برگزار شود تا موانع حضور بانوان در پست های مدیریت برداشته شود و با توجه به محدودیت های سنتی که در این زمینه در جامعه ما وجود دارد، با تغییر نگرش ها شرایط حضور هر چه بهتر بانوان نیز فراهم شود تا با بهبود وضعیت مدیریت شهری وضعیت شهر و جامعه شهری ما نیز تغییر کند.
کد مطلب: 15262