علی آذرکار دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران؛
نمایشگاه تراکنش ایران؛ ابزاری ضد تحریم
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: نمایشگاه تراکنش ایران ابزاری است که به شعار و حرف بسنده نکرده و در عمل ضدتحریم است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱
 
نمایشگاه تراکنش ایران؛ ابزاری ضد تحریم
 
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: نمایشگاه تراکنش ایران ابزاری است که به شعار و حرف بسنده نکرده و در عمل ضدتحریم است.

به گزارش تحریرنو ؛ علی آذرکار دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به این‌که ایجاد و توسعه بازار در نتیجه برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران زمینه‌ای برای برطرف کردن مشکلات کشور است، تاکید کرد: نمایشگاه تراکنش ایران، نمایشگاهی است که سابقه خوبی دارد و همواره با استقبال گسترده‌ای از سوی فعالان و تصمیم‌‌گیران در این عرصه مواجه بوده است و می تواند اهداف خود را به خوبی عملی کند.

وی درباره برگزاری چهارمین دوره «نمایشگاه تراکنش ایران» یک هفته پس از اعمال دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران در زمینه بانکداری و پرداخت، گفت: برگزاری نمایشگاهی چون نمایشگاه تراکنش ایران ابزاری است که به شعار و حرف بسنده نکرده است و در عمل ضدتحریم است.

وی افزود: نمی‌شود که برای مقابله با تحریم‌ها به شعار و حرف بسنده کرد و ما باید در عمل در بخش‌های مختلف کشور گام‌های عملی در این زمینه برداریم، شرکت‌ها و کسب‌وکارهای فناورانه را دور هم جمع کنیم، چرا که در نتیجه این گردهمایی بازار این حوزه توسعه پیدا می‌کند.

آذرکار با اشاره به اینکه ایجاد و توسعه بازار در نتیجه برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران زمینه‌ای برای برطرف کردن مشکلات کشور است، تاکید کرد: نمایشگاه تراکنش ایران، نمایشگاهی است که سابقه خوبی دارد و همواره با استقبال گسترده‌ای از سوی فعالان و تصمیم‌‌گیران در این عرصه مواجه بوده است و می تواند اهداف خود را به خوبی عملی کند.

وی تاکید کرد: در نمایشگاه تراکنش ایران باید فضایی ایجاد شود که توانمندی‌های داخلی به نمایش گذاشته شود و کسب‌و‌کارهای این زمینه تقویت شوند و استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک فعال در این حوزه در معرض دید شرکت‌های بزرگتر قرار بگیرند و فعالیت‌ها و ایده‌پردازی‌های آنها دیده شود. امری که در نهایت به توسعه بازار داخلی و کسب و کارهای خرد منجر می‌شود.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به اینکه توسعه کسب و کارها در کشور شرایط بازار را پایدار می‌کند، افزود: گردش کسب و کاری در کشور جدا و مستقل از تحریم‌هاست و ارتباطی به موانع و مشکلات خارج از کشور ندارد و به همین خاطر در شرایط امروز کشور باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند. به همین خاطر نمایشگاه تراکنش ایران می‌تواند محل مناسبی برای پایه‌گذاری این موضوع باشد.

آذرکار همچنین تاکید کرد: نمایشگاه تراکنش ایران تاکیدی بر استفاده از توان داخلی و کسب و کارها و فناوری های مستقل از تحریم ها متمرکز شود.

وی یادآور شد: اگر پلت فرم های بانکی و زیر‌ساخت های پرداخت و عملیات بانکی در کشور به خوبی توسعه پیدا کند قطعا بخشی از بازار در اختیار کسب و کارهای فناورانه قرار می گیرد و می توانند به کشور در فضای پسا تحریم کمک قابل توجهی داشته باشند.

چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران، همراه با تمرکز ویژه بر موضوعات استارت‌آپی، ۲۲ تا ۲۴ آبان سال جاری در بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود.
کد مطلب: 17097