کلهری در سه شنبه های بدون خودرو وعده داد؛
تا پایان سال چند مسیر امن دوچرخه در منطقه ۱۷ افتتاح می شود
صبح امروز و همزمان با دومین سه شنبه شهریورماه، محمود کلهری شهردار منطقه١٧ و همراه با معاونین خود و مدیران نواحی، به رکابزنی در سطح منطقه ۱۷ پرداختند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۲
 
تا پایان سال چند مسیر امن دوچرخه در منطقه ۱۷ افتتاح می شود
 
صبح امروز و همزمان با دومین سه شنبه شهریورماه، محمود کلهری شهردار منطقه١٧ و همراه با معاونین خود و مدیران نواحی، به رکابزنی در سطح منطقه ۱۷ پرداختند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۷،در جریان این رکابزنی محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ همراه با چند معاون خود به گشت زنی در نواحی پرداختند. کلهری و معاونین در قالب سه هیات از سطح محلات و نواحی بازدید کردند و محوریت خودر ا به مباحث نگهداشت،فعالیت های عمرانی و ترافیکی قراردادند.

در جریان این گشت زنی کلهری همراه با معاون خدمات شهری به ناحیه یک رفتند و بر روند نگهداشت مخازن و زباله ها نظارت کردند. معاون عمرانی شهرداری منطقه ۱۷ فعالیت های عمرانی در ناحیه دو را بررسی کرد و و معاون ترافیک نیز در ناحیه سه بر مسائل ترافیکی نظارت کرد.

در جریان گشت زنی امروز شهردار منطقه ۱۷ که با دوچرخه ناحیه یک را می پیمود به گفتگوی تلفنی با برنامه صدای شهر رادیو تهران پرداخت و در مورد ترویج دوچرخه سواری در این منطقه گفت: ما در منطقه ۱۷ در بحث استفاده از دوچرخه با آموزش و پرورش همکاری خوبی داشتیم و با دادن دوچرخه به مدارس در سال گذشته، دوچرخه را جانشین سرویس مدارس کردیم اما به خاطر بیماری کرونا نتوانستیم این طرح را ادامه دهیم.

کلهری افزود: طرح خانه تا مدرسه با دوچرخه را با یک مدرسه شروع کردیم و در ظرف کمتر از دو ماه به سه مدرسه رسیدیم و ۳۰ نفر از فرهنگیان نیز استقبال کردند و قطعا با مساعد شدن شرایط اولویت ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه بهترین وسیله حمل و نقل برای قطع زنجیره کرونا دوچرخه است اذعان داشت: با قاطعیت می گویم و تاکید می کنم باید با سرعت بستر و زیر ساخت ها فراهم شود و ما هم این حساسیت را داریم و حق نداریم که کوتاهی کنیم تا گامی اساسی برای سلامت شهروندان برداریم.

کلهری گفت: برنامه ریزی ما این است که تا پایان سال ۹۹ چند مسیر بسیار خوب و امن دوچرخه در منطقه ۱۷ افتتاح کنیم.برای سال تحصیلی جدید نیز همه چیز متاثر از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا است اما استفاده از دوچرخه نشاط و شادابی می آورد، یک ورزش صبحگاهی است و برای قطع زنجیره کرونا به دانش آموزان کمک می کند.

شهردار منطقه ۱۷ تهران در پایان گفت: تفاهم نامه ای با فدراسیون دوچرخه سواری برای ترویج و گسترش فرهنگ دوچرخه امضا کردیم تا هم به مردم آموزش بدهیم و هم با برگزاری مسابقات استانی و ملی تحولی در این حوزه ایجاد کنیم.
کد مطلب: 20598