اولین اظهارنظر انتظامی پس از انتصاب؛
رضایتمندی سینماگران اصلی‌ترین ملاکم برای تصمیم‌گیری‌ است
حسین انتظامی در اولین اظهارنظرش پس از انتصاب در معاونت سینمایی رضایتمندی سینماگران را اصلی‌ترین ملاک برای تصمیم‌گیری‌ دانست.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰
 
رضایتمندی سینماگران اصلی‌ترین ملاکم برای تصمیم‌گیری‌ است
 
حسین انتظامی در اولین اظهارنظرش پس از انتصاب در معاونت سینمایی رضایتمندی سینماگران را اصلی‌ترین ملاک برای تصمیم‌گیری‌ دانست.

به گزارش تحریرنو ؛ حسین انتظامی، سرپرست سازمان سینمایی، شب گذشته در حاشیه بازدید سرزده از دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در جمع خبرنگاران حضور یافت و به آنان پاسخ داد.

او در پاسخ به پرسشی درباره ادامه حضورش در سازمان سینمایی گفت: طبعا برای بنده میزان اثربخشی و رضایتمندی سینماگران اصلی‌ترین ملاک برای تصمیم‌گیری‌های بعدی خواهد بود.

سرپرست سازمان سینمایی در ادامه درباره توئیت اخیرش با محوریت «استمرار شفافیت در سینما» گفت: با توجه به سمت دیگرم در وزارت ارشاد (قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) به این پرسش پاسخ می‌دهم؛ چراکه احساس می‌کنم جامعیت بیشتری نسبت به حوزه سینما دارد. یکی از کلان‌برنامه‌های آقای دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که طبیعتا همه بخش‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به آن پایبند باشند، بحث شفافیت است.

انتظامی ادامه داد: «حتما شئون و شاخص‌های متعددی دارد که یکی از آن‌ها انتشار مسائل مالی است. بخش دیگر همین این است که سازوکار و ضوابط رسیدن به این ارقام اعلام شود. در شفافیت ابتدا باید ضوابط اعلام شود به صورتی که اگر کسی بخواهد از مدیری سوالی بپرسد، مدیر برای پاسخ به جایی ارجاع دهد که برای همان فرد پرسش‌گر دسترسی به آن مقدور بوده باشد.

او تأکید کرد:‌ برای تحقق شفافیت باید همه ضوابط به‌صورت پیش‌دستانه و روشن منتشر شده باشد تا برای همه افراد جامعه دسترسی به آن ممکن باشد. مجوزهای صادرشده در بخش‌های مختلف هم باید به‌صورت برخط مورد اطلاع‌رسانی قرار بگیرد تا همه بدانند در همین لحظه شورای پروانه نمایش به کدام فیلم پروانه داده است. شفافیت تمام این شئون را شامل می‌شود و اگر این امر به‌طور کامل محقق شود بسیاری از ابهامات مرتفع خواهد شد.

قائم‌مقام وزیر ارشاد افزود: تمام موسسه‌های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال حاضر موظف شده‌اند گزارش حسابرسی خود را در مجمع‌های عمومی، منتشر کنند. همه شوراهای تصمیم‌گیری باید به‌صورت رسمی معرفی شوند و مصوبات آن‌ها به صورت کامل رسانه‌ای شود. این شئون شفافیت است که باید به‌صورت جدی دنبال شود و سازمان سینمایی هم در همین راستا به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های ارشاد عمل خواهد کرد.

انتظامی در پاسخ به پرسش دیگری درباره جایگاه سینمای مستند در برنامه‌ریزی‌های سازمان سینمایی در دوره جدید گفت: برنامه جامع سینمای ایران چند ماه پیش منتشر شد که سند اصلی حرکت دولت دوازدهم در حوزه سینما محسوب می‌شود. با مراجعه به آن برنامه پاسخ این پرسش به روشنی مشخص خواهد شد. نگاه حمایتی گسترده نسبت به سینمای مستند در دستور کار سازمان سینمایی قرار دارد و طبعا مسیر حرکت‌های آینده هم حول همین سند طراحی خواهد شد.
کد مطلب: 17448