تداوم کلاس های آموزشی سلامت محور در منطقه ۱۵
هر سه شنبه یک وبینار آموزشی سلامت محور در منطقه ۱۵ به منظور ارتقای سواد سلامت محور شهروندان برگزار می شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۱
 
تداوم کلاس های آموزشی سلامت محور در منطقه ۱۵
 
هر سه شنبه یک وبینار آموزشی سلامت محور در منطقه ۱۵ به منظور ارتقای سواد سلامت محور شهروندان برگزار می شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ ؛اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: این برنامه آموزشی به دلیل مقابله با شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری تجمعات و کلاسهای حضوری با هدف افزایش پویایی، نشاط اجتماعی و روانی به عنوان مولفه های مهم در سبک زندگی مردم، حساس سازی جامعه به نقش خود مراقبتی در افزایش نشاط اجتماعی و ارتقای سواد سلامت شهروندان، به صورت آنلاین در فضای مجازی به اجرا درمی آید.

مختاری با اشاره به اینکه تاکنون وبینارهای آموزشی با موضوع بحران سالمندی و چالش ها و راهکارهای سالمندی، تاثیر سلامت روان بر استرس و اضطراب افراد، بررسی مسائل و مشکلات نابینایان، نقش حفاظتی زنان در پیشگیری از ابتلا اعضا خانواده در دوره کرونا، کنترل قند خون و استرس افراد دیابتی در دوران کرونا برگزار شد افزود: ششمین وبینار نیز امروز با موضوع در ایام کرونا، افراد دارای معلولیت را بیشتر دریابیم برگزار می شود.

مختاری در تشریح موضوعات آموزشی وبینارهای آتی افزود: روانشناسی کودک و نوجوان، زنان و خانواده، سلامت مردان، دیابت، ایدز ،هپاتیت و... از جمله این موضوعات است و با مشارکت اساتید صاحب نظر و متخصص در موضوعات آموزشی برگزار خواهد شد.

او به نقش بسزای اداره سلامت در دوران کرونا اشاره کرد و گفت؛ با تلاش همکارانم در این حوزه و انجام برنامه ریزی مناسب و هدفمند توانسته ایم با مشارکت عموم شهروندان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و افزایش آگاهی شهروندان گام های خوبی برداریم.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اینکه این برنامه های آموزشی به صورت آنلاین و به مدت یک ساعت می باشد افزود: شهروندان به منظور اطلاع بیشتر از زمان برگزاری و موضوعات این وبینارها می توانند به آدرس اینستاگرام shahrdari۱۵_salamat مراجعه کنند.
کد مطلب: 20797