دومين محصول ايكاپ در سال ۹۷ عرضه مي شود؛
پژو ۳۰۱ در راه بازار ايران
پس از تاييد توسط معتبرترين مراكز تست در اروپا در بخش بدنه و قطعات، توليدانبوه و عرضه اين محصول با بيش از ۵۰ درصد ساخت داخل امسال آغاز مي شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷
 
پژو ۳۰۱ در راه بازار ايران
 
پس از تاييد توسط معتبرترين مراكز تست در اروپا در بخش بدنه و قطعات، توليدانبوه و عرضه اين محصول با بيش از ۵۰ درصد ساخت داخل امسال آغاز مي شود.

به گزارش تحریرنو ؛ مديرعامل ايكاپ از آغاز توليد آزمايشي محصول مشترك پژو۳۰۱خبر داد و گفت: پس از تاييد توسط معتبرترين مراكز تست در اروپا در بخش بدنه و قطعات، توليدانبوه و عرضه اين محصول با بيش از ۵۰ درصد ساخت داخل امسال آغاز مي شود.

محمدرضا معتمد درباره بومي سازي و افزايش عمق ساخت داخل محصولات مشترك با پژو گفت: بومي سازي توليد، شرط اصلي ورود خودروسازان خارجي به بازار ايران است كه محصولات مشترك با پژو نيز طبق اين قاعده تا پايان سال اول توليد به سطح داخلي سازي ۴۰درصد مي رسد.

وي تاكيد كرد:‌ بيش از ۱۵۰ مجموعه اي كه در توليدات ايكاپ استفاده مي شود داخلي سازي شده است. توليد ۲۰۰۸را با ۲۱درصد ساخت داخل آغاز كرده ايم كه در پايان سال اول به ۴۰درصد خواهد رسيد.

معتمد افزود: محصول ۳۰۱ نيز در بخش بدنه تا ۹۵درصد و در موتور و قواي محركه بيش از ۸۵درصد داخلي سازي شده كه در مجموع اين خودرو با بيش از ۵۰درصد داخلي سازي توليد و عرضه خواهد شد.

وي با بيان اين كه ايكاپ سريع ترين رشد را در فرآيند افزايش توان قطعه سازان داشته خاطرنشان كرد: ما به توان قطعه سازان داخلي اعتماد داشته ايم و با ايجاد مسير مناسب، زمينه رشد آن ها را فراهم كرده ايم.

وي افزود: ۱۰درصد از ۱۵۰مجموعه اي كه قرارداد توليد آن با قطعه سازان داخلي منعقد كرده ايم از طريق جوينت ونچر سرمايه گذاري قطعه سازان اروپايي در ايران انجام و ۲۰درصد نيز از طريق اعطاي ليسانس توليد به قطعه سازان ايراني از سوي قطعه سازان اروپايي توليد خواهد شد. ۷۰درصد كه شامل بخش اصلي مجموعه ها است، از طريق دانش فني موجود در قطعه سازان ايراني مورد تاييد قرار گرفته است.

مدیر عامل ایکاپ تصريح كرد: توليد دو محصول به روز و جديد اروپايي در ايران بيانگر بلوغ و توانمندي قطعه سازان ايراني در بومي سازي و ساخت داخل قطعات و مجموعه ها است.

معتمد با بيان اين كه توانمندي قطعه سازان ايراني مورد تحسين و توجه مديران تامين پژو قرار گرفته، گفت: قطعه سازان ايكاپ به دليل كيفيت عالي و قيمت رقابتي محصولات براي تامين سايت الجزاير پژو دعوت شده اند كه به صورت ارسال قطعه از ايران و يا راه اندازي خط توليد در كشور الجزاير مشاركت خواهند كرد.
کد مطلب: 15568