با اجرای مانور چند جانبه‌ی مدیریت بحران در شمال تهران؛
ارزیابی توان نیروهای عملیاتی در بحران‌های احتمالی
مانور چند جانبه‌ی مدیریت بحران با هدف ارزیابی توان نیروهای عملیاتی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با به‌صدا در آمدن زنگ زلزله در دو بخش فرماندهی و عملیاتی با مشارکت سازمان‌های تخصصی و عمومی عضو ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه‌ی یک برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۲
 
ارزیابی توان نیروهای عملیاتی در بحران‌های احتمالی
 
مانور چند جانبه‌ی مدیریت بحران با هدف ارزیابی توان نیروهای عملیاتی روز شنبه، پنج دی‌ماه به‌مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با به‌صدا در آمدن زنگ زلزله در دو بخش فرماندهی و عملیاتی با مشارکت سازمان‌های تخصصی و عمومی عضو ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه‌ی یک برگزار شد.

به گزارش تحریرنو به‌نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه‌ی یک کیوان فاتحی منش دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : اجرای مانورها یكی از بخش‌های بسیار مهم آمادگی در برابر بلایای طبیعی خصوصا زلزله و سیلاب است و نواحی نیز از این آسیب‌ها مستثنی نبوده و جزو اماكنی هستند كه در هنگام زلزله دچار حادثه شده و با توجه به تراكم جمعیت صدمات جانی در این اماكن قابل توجه است و اینگونه مانورها به ارتقای آمادگی مدیریت بحران می‌انجامد.

وی گفت: در ساعت ۱۰ صبح امروز (شنبه، ۵ دی‌ماه) مراسم رسمی آغاز این مانور با به‌صدا درآمدن زنگ زلزله در ساختمان شهرداری ناحیه‌ی ۵ منطقه‌ی یک به اجرا در آمد و کارکنان ناحیه پنج ضمن انجام عملیات پناه‌گیری و تخلیه‌ی امن اضطراری در عملیات امداد ونجات و اطفای حریق مشارکت نمودند.

دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه‌ی یک خاطر نشان ساخت‌: اعضای گروه دوام (داوطلبین واكنش اضطراری) محله‌های کاشانک و دارآباد نیز در این مانور به‌صورت داوطلبانه با تجهیزات امدادی مربوطه در محل حادثه حاضر و نسبت به تریاژ و امدادرسانی به مصدومین فرضی اقدام نمودند.

وی افزود‌: بر اساس سناریوی یاد شده تعداد مجروحین سرپایی ۸ نفر، تعداد مجروحین منتقل شده توسط آمبولانس‌های هلال‌احمر ۲ نفر، اورژانس ۲ نفر وآمبولانس بسیج ۱ نفربوده است.

فاتحی‌منش تصریح کرد: پس از انجام مانور، نمایندگان سازمان‌های تخصصی و عمومی عضو ستاد مدیریت بحران منطقه در جلسه‌ی ارزیابی مانور شرکت نموده و به بررسی نقاط ضعف و قوت اجرای مانور پرداختند.
کد مطلب: 3894