ماجرای لغو نمایش «مار بازی» چه بود
اجرای نمایش «مار بازی» که قرار بودبا بازی بهاره رهنما و کامبیز دیرباز در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود به دستور مرکز هنرهای نمایشی لغو شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
 
ماجرای لغو نمایش «مار بازی» چه بود
 
اجرای نمایش «مار بازی» که قرار بودبا بازی بهاره رهنما و کامبیز دیرباز در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برود به دستور مرکز هنرهای نمایشی لغو شد.

به گزارش تحریرنو ؛ یکی از رسانه‌ها خبری مبنی بر توقیف نمایش «مار بازی» به کارگردانی صحرا فتحی و سعید دشتی منتشر کرد که سروصدای زیادی داشت. سعید دشتی کارگردان نمایش در خصوص علت لغو این نمایش گفت: برای نمایش «مار بازی» یک ماه و نیم تمرین روزانه شده و بازیگران و عوامل نمایش از پروژه‌های دیگر صرف نظر کرده‌اند. این نمایش به بازبینی رفته و از سوی مرکز هنر‌های نمایشی سه بار بازبین برای نمایش فرستاده شد و آن‌ها نیز کار را بدون هیچگونه اصلاحیه تایید کردند. بعد از تایید این نمایش برای آن تبلیغ شد و بلیت‌های هفته نخست به طور کامل به فروش رسید.

وی ادامه داد: دو روز قبل از اجرا، امروز به ما اعلام کردند که شما نمی‌توانید نمایش را روی صحنه ببرید و این به دلایل غیر هنری است. این در حالی است که به سوال‌های ما پاسخی نمی‌دهند. از بازیگران و کارگردان نمایش کسی ممنوع الفعالیت نیست، اگر عامل پشت صحنه که هر شخصی است و ما از شورای نظارت خواستیم که اسم ایشان را خط بزنند و ما بدون آن شخص کار را پیش ببریم، ولی قبول نکردند.

دشتی با اشاره به اینکه یکی از عوامل نمایش ممنوع الفعالیت است، ادامه داد: از بازیگران نمایش «مار بازی» و کارگردان کسی ممنوع الفعالیت نیست. اگر با حذف آن شخص که از عوامل پشت صحنه است، کار ما می‌تواند اجرا برود، چرا زمانی که ما دیروز از شورای نظارت خواستیم قبول نکردند؟ نوبت اجرای ما در تماشاخانه ایرانشهر از ۲۰ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد است و هر روزی که دیر‌تر می‌شود، یکی از نمایش‌هایی که در رزرو ایرانشهر است جایگزین ما و نوبت ما نیز گرفته خواهد شد. هزینه‌هایی که برای نمایش در این مدت انجام شده و خسارتی که ما دیدیم را چه کسی قبول می‌کند؟ چرا پیش از زمانی که مجوز صادر می‌شود، ممنوع الفعالیتی عوامل کار یا بر روی صحنه نرفتن کار را اعلام نمی‌کنند؟

نمایش «مار بازی» توقیف نشده است


محسن حسن زاده مدیر روابط عمومی مرکز هنر‌های نمایشی در خصوص توقیف نمایش «مار بازی» گفت: توقیف نمایش «مار بازی» به دلیل مسائل و مشکلات نمایش نبوده است. نمایش از نظر شورای ارزشیابی و نظارت مرکز هنر‌های نمایشی مشکلی برای اجرا ندارد، زیرا محتوا و کیفیت آن بازبینی شده و مجوز را دریافت کرده است. دلیل روی صحنه نرفتن کار به یکی از عوامل نمایش باز می‌گردد که ظاهرا ممنوع الفعالیت هستند و دوستان هم قبلا گفته بودند اگر مشکل ممنوع الفعالیتی این هنرمند برطرف شود، این نمایش می‌تواند اجرای خود را ادامه دهد، اما این ممنوع الفعالیتی برطرف نشده و هم چنان است.
کد مطلب: 18412