زمان معرفی پرداخت الکترونیک سامان کیش مشخص شد
پرداخت الکترونیک سامان کیش شنبه آینده معرفی می شود تا این شرکت ۱۸۰میلیارد تومانی برای هفته آینده آماده عرضه اولیه سهام در بورس تهران شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳
 
زمان معرفی پرداخت الکترونیک سامان کیش مشخص شد
 
پرداخت الکترونیک سامان کیش شنبه آینده معرفی می شود تا این شرکت ۱۸۰میلیارد تومانی برای هفته آینده آماده عرضه اولیه سهام در بورس تهران شود.

به گزارش تحریرنو ؛ در پی درج نماد شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش در بورس تهران، آخرین وضعیت مالی و عملیاتی این شرکت توسط مدیران اعلام می شود تا زمینه عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام آن فراهم شود.

به این ترتیب ، مقرر شده ساعت ۱۳:۳۰ شنبه ۱۲ اسفند ، جلسه معارفه "سپ" در هتل اسپیانس برگزار شود.

به گفته علی صحرایی معاون بورس، عرضه اولیه سهام این شرکت در صورت تکمیل مدارک ‌، هفته آینده خواهد بود.

براساس این گزارش، این شرکت بعد از موافقت ۳ تیر سال جاری هیئت ‌پذیرش، به عنوان پانصد و بیستمین شرکت بورسی در بخش کامپیوتر و در بازار دوم معاملات بورس درج شده است.

بررسی های مختصات این شرکت نشان می دهد، "سب" در حالی دی سال گذشته سرمایه اسمی را از ۹۰ به ۱۸۰ میلیارد تومان رسانده که دارای ۴۰ شعبه و نمایندگی در سراسر کشور و مالکیت ۶۵۰ هزار دستگاه کارتخوان و پشتیبانی ۲۴ ساعته است.

سال مالی پرداخت الکترونیک سامان کیش که از ۸۲ تاسیس شده، ۳۰ آذر بوده و در برابر پرداخت سود ۸۸۹ ریال سود سال مالی ۹۵، سود سال مالی جاری را ۶۱۴ ریال پیش بینی و در ۶ ماهه منتهی به خرداد هم ۳۷۹ ریال را محقق کرده و اولین سود سال مالی آینده هم ۸۳۸ ریال پیش بینی شده است.

شرکت های به پرداخت ملت، آپ، تجارت الکتریک پارسیان و کارت اعتباری ایران کیش هم از رقبای اصلی آن بشمار می روند.

این شرکت با ۱۲۳۶ نیروی انسانی، دارای مشتریانی چون بانک های سپه، رفاه ، صادرات، سامان، توسعه ، انصار و ملی بوده و با سهم ۱۷درصدی تراکنش ها ، بعد از به پرداخت ملت در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین در ترکیب سهامداری آن ، بانک سامان با ۲۷.۸ درصد، بانک رفاه با ۳۰ درصد و گروه توسعه مالی و اقتصادی سامان و بیمه سامان با ۱۵.۲ و ۱۵ درصد، حضور دارند.
کد مطلب: 15082