با نصب سردیس شهید طیب در منطقه ۱۵؛
یاد پهلوانان شهر در جنوب تهران زنده شد
سردیس شهید «طیب حاج رضایی» در مراسمی با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ، مدیرعامل زیباسازی شهر تهران، شهردار منطقه ۱۵، فرزند شهید طیب و جمعی از پهلوانان و معتمدان جنوب تهران در منطقه ۱۵ رونمایی شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷
 
یاد پهلوانان شهر در جنوب تهران زنده شد
 
سردیس شهید «طیب حاج رضایی» در مراسمی با حضور اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ، مدیرعامل زیباسازی شهر تهران، شهردار منطقه ۱۵، فرزند شهید طیب و جمعی از پهلوانان و معتمدان جنوب تهران در منطقه ۱۵ رونمایی شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، انارکی محمدی شهردار منطقه ۱۵ با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای ایران اسلامی بخصوص پهلوان شهید حاج طیب رضایی گفت: این سردیس به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران و به درخواست شورایاری محله برای گرامیداشت یاد و خاطره این شهید انقلاب هم زمان با چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ابتدای خیابان طیب در ۱۷ شهریور جنوبی جای گرفت.

محمدی افزود: محله طیب از دیرباز منادی فرهنگ پهلوانی است و امروز در حالی میان پهلوانان این محله قرار گرفته ایم که جامعه بیش از پیش به فرهنگ زورخانه ای و پهلوانی نیاز دارد.

شهردار منطقه به توزیع کتاب محله طیب در این مراسم اشاره کرد و افزود: این کتاب برگرفته از خاطرات اهالی قدیمی محله است که برای اولین بار با همکاری سازمان نوسازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۵ تدوین شده و غنای فرهنگی ۷۰ ساله این محله را به تصویر می کشد. توصیه می کنم که همه این کتاب را مطالعه کنند. هدف ما از تهیه این کتاب آشنایی بیشتر شهروندان با شخصیت های ملی و انقلابی است و این در حالیست که برخی از نوجوانان و جوانان ما هنوز با چهره های انقلابی آشنایی ندارند.

این گزارش حاکی است؛ در ادامه مراسم حسین حاج رضایی از فرزندان شهید طیب که خود یکی از پهلوانان است، با تقدیر از زحمات شهردار منطقه گفت: از همه پهلوانان و کسانی که برای اجرای این مراسم زحمت کشیدند قدردانی می کنم که یاد و خاطره پدرم را برایمان زنده کردند.

وی افزود: پهلوانان محله طیب در سالهای اخیر برای نگهداشتن فرهنگ پهلوانی زحمات زیادی کشیدند و ما همچنان باید این پهلوانان را الگوی خود قرار بدهیم.

براساس این گزارش؛ در ادامه مراسم پهلوانان حاضر با یادآوری پهلوانان نام آور ایران، یاد و خاطره پهلوان تختی، شهید طیب و سردار سلیمانی را گرامی داشتند.

این گزارش می افزاید؛ این سردیس از جنس بتن گلاسه به رنگ برنزی در ابعاد۸۰ سانتی متر در یک و نیم برابر ابعاد طبیعی به هنرمندی احمد عرب بیکی ساخته شده است.

در این مراسم مسجد جامعی و خلیل آبادی از اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر، ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی، رییس بنیاد شهیدمنطقه، فرماندهان ناحیه مقاومت مالک اشتر، رییس آموزش و پرورش منطقه، امام جماعت مسجد انورزاده، شورایاران محله طیب و جمعی از پهلوانان و معتمدان محله طیب حضور داشتند.
کد مطلب: 20969