به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور شهردار منطقه انجام شد؛
کاشت ۱۱۰ درخت به نام شهدا در بوستان آزادگان منطقه ۱۵
۱۱۰ اصله درخت همزمان با روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور شهردار منطقه و خانواده معظم شهدا در بوستان آزادگان به نام معزز شهدا کاشته شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۸
 
کاشت ۱۱۰ درخت به نام شهدا در بوستان آزادگان منطقه ۱۵
 
۱۱۰ اصله درخت همزمان با روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور شهردار منطقه و خانواده معظم شهدا در بوستان آزادگان به نام معزز شهدا کاشته شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، در این مراسم که شهردار، امام جمعه خاورشهر، رییس آموزش و پرورش، رییس بنیاد شهید، رییس امور مساجد ناحیه شهید محلاتی، جانشین سرکلانتری ششم فاتب و رییس فرهنگسرای خاوران حاضر بودند، وحیدرضا انارکی محمدی شهردار منطقه ضمن تبریک اعیاد خجسته ماه رجب گفت: بهترین راهکار برای مقابله با معضل آلودگی هوا توسعه فضای سبز است که با وجود سرانه بالای فضای سبز منطقه نظیر بوستان آزادگان با ۳۰۰ هکتار فضای سبز هنوز در زمان آلودگی هوا مشکل داریم.

او با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز توصیه علمای دینی ماست، افزود: فضای سبز به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظلله العالی) کار دینی و انقلابی است که باید همه کمک کنند تا وضعیت فضای سبز را بهبود بخشیم.

محمدی اضافه کرد: در احادیث و روایات بزرگان ما توجه به درخت کار حسنه و ماندگار توصیف شده و توسعه فضای سبز وظیفه ملی است. همه تکلیف داریم برای شهروندان و آیندگان وضعیت بهتری ایجاد کنیم.

برپایه این گزارش؛ این مراسم با کاشت درختان زیتون تلخ و سرو لاوسون به یاد شهدای معظم، ۴ پرسنل درگذشته شهرداری منطقه ۱۵ بر اثر ویروس کرونا و همچنین درختی برای شهرداران مدارس توسط شهردار و معاونین منطقه، ائمه جماعات، خانواده های معظم شهدا، پرسنل شهرداری، مسئولان حاضر، شورایاران محلات و شهرداران مدارس امروز در بوستان آزادگان انجام و پلاک آن بر درختان مزین شد.

این گزارش می افزاید؛ برپایی غرفه آموزش و مشاوره کاشت نهال، کاشت انواع سبزه عید و کاشت بونساریوم و اهدای گلدان تراریوم به خانواده های معزز شهدا از دیگر برنامه های کلینیک گل و گیاه منطقه در این مراسم بود.

این گزارش حاکی است؛ شهردار منطقه و معاونین در این روز همچنین به ارتفاعات مسگرآباد رفته و در ورودی تفرحگاه مسگرآباد با همراهی شورایاری، ائمه جماعات و ورزشکاران باشگاه پیرامید چند نهال غرس و آن ارتفاعات را پاکسازی کردند. همچنین شهردار منطقه با حضور در مرکز پرتو کودکان ابوذر درکنار نونهالان و نوجوانان آن مرکز، چند نهال در حیاط این مرکز غرس و در جشن درختکاری آنان شرکت کرد.
کد مطلب: 21013