لیگ برتر فوتبال؛
گام بلند تراکتورسازی برای کسب نایب قهرمانی
تیم فوتبال تراکتورسازی با شکست استقلال در حساسترین مسابقه هفته بیست و هشتم شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال گام بلندی برای کسب عنوان نایب قهرمانی برداشت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۸
 
گام بلند تراکتورسازی برای کسب نایب قهرمانی
 
تیم فوتبال تراکتورسازی با شکست استقلال در حساسترین مسابقه هفته بیست و هشتم شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال گام بلندی برای کسب عنوان نایب قهرمانی برداشت.

به گزارش تحریرنو ؛ دو تیم استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه امروز پنجشنبه در ورزشگاه یادگارامام تبریز و با حضور نزدیک به ۴۷ هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند و سیاه پوشان تراکتورسازی در دقیقه ۸۷ با گل "محمد ابراهیمی" به برتری یک بر صفر رسیدند.

"اشکان خورشیدی" به عنوان داور وسط به همراه «رضا سخندان» و «محمدرضا ابوالفضلی» قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.

به رغم قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال، تراکتورسازی و استقلال پس از این دیدار به ترتیب با ۵۳ و ۵۱ امتیاز در جایگاه دوم و سوم جدول رده بندی ایستاده اند تا برای صعود مستقیم به لیگ قهرمان آسیا جنگ تازه ای را در دو هفته پایانی لیگ آغاز کنند.

بیشتر دقایق ابتدای این دیدار توپ در وسط زمین جریان داشت تا اینکه در دقیقه هشت توپ ارسالی "محمد ایرانپوریان" بازیکن تراکتورسازی از روی نقطه کرنر با ضربه سر"محمدنوری" از کنار دروازه "مهدی رحمتی" سنگربان استقلال به بیرون رفت.

ضربه سر" مهدی شریف" بازیکن تراکتورسازی در دقیقه ۱۱ که از سوی "ایرانپوریان" ارسال شده بود نیز از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت تا بازیکنان تراکتورسازی که در این بازی به احترام سیل زدگان آذربایجان مشکی پوش بودند، هجومی تر ظاهر شوند.

در دقیقه ۲۴ آبی پوشان پایتخت از سوی کاوه رضایی صاحب موقعیت خوب تک به تک شدند که در نهایت توپ برگشت داده شده از سوی مدافعان تراکتورسازی از سوی "جابر انصاری" هافبک استقلال به بیرون رفت.

"جابر انصاری" در دقیقه ۳۳ پاس خوبی را دریافت کرد که با بی دقتی از بالای دروازه "محمدرضا اخباری" گلر تراکتورسازی به بیرون زد.

در دقیقه ۴۳ یکی از بهترین فرصت های این دیدار رقم خورد و سانتر عالی "ایران پوریان" را فرزاد حاتمی با ضربه سر به روانه دروازه استقلال کرد که رحمتی با واکنشی خوب خود توپ را به کرنر فرستاد. تلاش دو تیم در دقایق پایانی نیمه نخست نیز ثمری نداشت تا با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

در نیمه دوم مسابقه نیز دو تیم جانب احتیاط را رعایت کردند تا اینکه در دقیقه ۵۵ پاس عرضی "کاوه رضایی" در محوطه ۱۸ قدم تراکتورسازی در حالی که تنها یک مدافع پیش رو داشت، به بهنام برزای نرسید تا با بی دقتی این فرصت خوب استقلال از دست برود.

"لئوناردو پادونی" مدافع پیش تاخته آبی پوشان در دقیقه ۵۷ ضربه ایستگاهی که بر روی دروازه تراکتورسازی ارسال شده بود با ضربه سر به بیرون زد.

"علیرضا منصوریان" برای آنکه آهنگ هجومی تیمش را سریعتر کند، در دقیقه ۵۷ "علی قربانی" مهاجم این تیم را به جای "بهنام برزای" به زمین فرستاد.

در ادامه دقایق بازی موقعیت مهمی بر روی دروازه ها خلق نشد تا هر دو تیم عملکرد کسل کننده ای را به نمایش بگذارند.

در دقیقه ۸۲ توپ ارسالی از جناح چپ دروازه تراکتورسازی به "علی قربانی" رسید و او نیز با یک قیچی برگردان تماشایی توپ را راهی کرنر کرد.

در دقیقه ۸۷ ضربه زیبای "محمد ابراهیمی" از فاصله ۳۰ متری وارد دروازه "مهدی رحمتی" شد تا شاگردان قلعه نویی به جایگاه دوم جدول رده بندی صعود کنند.

تلاش بازیکنان استقلال برای تعویض نتیجه در دقایق پایانی بازی ثمری نداشت تا تیم فوتبال تراکتورسازی پیروز این دیدار باشد.

در وقت های اضافه این مسابقه درگیری بین بازیکنان دو تیم بوجود آمد.

"امیر قلعه نویی" برای دیدار از ترکیب محمدرضا اخباری، خالد شفیعی، محمدرضا مهدی زاده، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی(۸۴ فاخر تهامی)، مهدی کیانی، محمد نوری، شهرام گودرزی، مهدی شریفی(۷۵ - علی طاهران)، محمد ابراهیمی و فرزاد حاتمی استفاده کرد.

"علیرضا منصوریان" نیز مهدی رحمتی، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، میلاد زکی پور، خسرو حیدری، امید ابراهیمی، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی(۶۹ - مجتبی حق دوست)، جابر انصاری(۸۵ وریا غفوری)، بهنام برزای(۵۷- علی قربانی) و کاوه رضایی را در ترکیب تیم خود قرار داد.

در ابتدای این دیدار تماشاگران حاضر در ورزشگاه به همراه بازیکنان و اعضای کادر فنی دو تیم برای ادای احترام به حادثه دیدگان سیل استان آذربایجان شرقی یک دقیقه سکوت کردند.
کد مطلب: 11428