قلعه‌نویی: دیدار با پرسپولیس فینال زودرس است
سرمربی تراکتورسازی معتقد است واقعیت فوتبال در داخل زمین بازی اتفاق می افتد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۲
 
قلعه‌نویی: دیدار با پرسپولیس فینال زودرس است
 
سرمربی تراکتورسازی معتقد است واقعیت فوتبال در داخل زمین بازی اتفاق می افتد.

به گزارش تحریرنو، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی با پرسپولیس ابتدا ضمن تسلیت درگذشت حسن جوهرچی گفت: بازی با پرسپولیس فینال زودرس محسوب می‌شود و تا حدودی می‌تواند تکلیف قهرمانی را مشخص کند. تیم ما در داخل مستطیل سبز وضعیت خوبی دارد و با انگیزه تمرین کرده و آماده بازی است. واقعیت فوتبال داخل زمین است و من به همه عزیزانی که برای تماشای بازی می‌آیند، توصیه می‌کنم به خاطر حساسیت بازی تیم خودشان را تشویق کرده تا خدای نکرده اتفاق خاصی پیش نیاید چون پدر و مادرها اگر مصیبت ببینند سالیان سال برایشان دشوار خواهد بود.

وی افزود: از فوتبال لذت ببریم چون در همه جای دنیا بازی‌های حساس برگزار می‌شود و بعد از آن با یکدیگر دست می‌دهند و دوست هستند. آذری‌های پرشور که سال‌های خوبی را در کنارشان زندگی کرده‌ام از ما در بازی فردا حمایت کنند. من افتخارم سرمربیگری تراکتورسازی است و در تبریز احساس آرامش می‌کنم. امیدوارم رفتارهای خوب در فوتبال ما ملکه ذهن شود. ما در بازی با النصر صعود نکردیم اما تماشاگران حمایت‌مان کردند. همچنین مقابل نفت دایی مورد تشویق قرار گرفت و این‌هاست که در فوتبال می‌ماند.

سرمربی تراکتورسازی در پاسخ به این سوال که آیا می‌تواند از بازیکنان جدیدش در بازی فردا استفاده کند یا خیر اظهار کرد: هنوز نمی‌دانم از آن‌ها می‌توانم استفاده کنم یا نه. بعدازظهر امروز قرار است جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال برگزار شود و در این مورد تعیین تکلیف شود. من فیلم‌های بهروز وثوقی را دوست دارم و قدیم‌ها خیلی تماشا می‌کردم. خدا همه هنرمندان را سلامت نگه دارد. من یکی از فیلم‌های او را می‌دیدم که می‌گفت زمانی که من بودم چلوکباب نبود و زمانی که چلوکباب هست من نیستم. ما هم بازیکن خوب زیاد داریم و قرار بود با اضافه شدن سجاد، سیستم بازی را عوض کنیم اما نمی‌دانم می‌توانم از چلوکباب استفاده کنم یا نه.

قلعه‌نویی خاطرنشان کرد: اعتقادم این است باید قانون‌مند رفتار کنیم. من نه برای کسی پپسی باز کردم و نه دوست دارم از این کارها بکنم اما از روزی که سردار آجرلو به تراکتورسازی آمده هجمه سنگینی از سوی طلبکاران علیه او ایجاد شده است. طلب لوپز پرداخت شده و تونی هم شکایتی کرده که اگر پرداخت نشود، از تیم امتیاز کسر خواهد شد.

در ادامه نشست خبری سوالی مبنی بر اینکه نامه فیفا درباره محرومیت تراکتورسازی چه زمانی به دست باشگاه رسیده مطرح شد. قلعه‌نویی در پاسخ به این پرسش گفت: این هم حکایت لیست استقلال شده که یک سری دشمنان امیر قلعه‌نویی آن را به من ربط دادند. من در مستطیل سبز هستم و اگر نامه‌ای آمده آجورلو و همکاران به آن رسیدگی می‌کردند. ربطی به برگزاری جلسه هیات مدیره ندارد. هر نامه‌ای که آمده تیم وکلای باشگاه آن را بررسی کرده و با طلبکاران وارد مذاکره شده‌اند اما دشمنانی که این حرف را درمی‌آورند، لقمه آن‌ها ایراد دارد و نباید به من ربط دهند. من که پای فکس نمی‌توانم بنشینم تا نامه را دریافت کنم. با همه این شرایط آماده بازی فردا هستیم و هر چند این اتفاقات در تیم تاثیر می‌گذارد اما نفرات خوبی هم داریم که می‌توانند به ما کمک کنند.

سرمربی تراکتورسازی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه چه کسی در زمینه محرومیت تراکتورسازی مقصر است گفت: امیر قلعه‌نویی مقصر تمام این اتفاقات است! دو، سه سال پیش میکروفن‌های آلوده و قلم‌های عمرو عاصی وقتی دیواری ریخت، گفتند امیر قلعه‌نویی مقصرش بود اما ما باید به جای اینکه دنبال مقصر باشیم مشکلات اساسی فوتبال را حل کنیم. من ۱۰ سال پیش گفتم زیرساخت‌های ما مشکل دارد اما کسی توجه نکرد و زمانی که کی‌روش همین حرف‌ها را زد همه به به و چه چه کردند. من از سلطانی‌فر خواهش می‌کنم تکلیف ورزش را مشخص کند. متاسفانه ورزش حیاط خلوت آقایان شده است. در گذشته ۷ وزیر عضو شورای عالی ورزش بودند اما الان جایگاهش را به قدری پایین آورده‌اند که تنها یک وزیر آن را مدیریت می‌کند اما باید تکلیف ورزش را مشخص کرد. شما استادیوم‌های مملکت‌مان را ببینید. آقایان روحانی و سلطانی‌فر باید تکلیف ورزش را روشن کنند. نباید قائم به شخص باشیم. راه آهن، بانک ملی، همای تهران و شاهین بزرگ الان کجا هستند؟ دکتر اکرامی تنها کسی بود که در ومبلی لندن صندلی داشت. کشور بزرگی مثل ایران باید از بی‌پولی گلایه کند؟ تا الان هر اتفاقی رخ داده گفتند قلعه‌نویی مقصر است. این را هم بگویید قلعه‌نویی مقصر است. زمانی که حادثه پلاسکو پیش آمد در تهران نبودم وگرنه آن را هم گردن می‌گرفتم.

وی افزود: ما باید به برنامه‌ریزی و ساختارسازی توجه داشته باشیم. تکلیف فوتبال ما چیست؟ کسی می‌داند؟ همه بلاتکلیف هستیم. فوتبال را نباید را تهدید بدانیم بلکه فرصت است.

خبرنگاری در ادامه به حضور بازیکنان بی‌کیفیت در استقلال اشاره کرد و از قلعه‌نویی در مورد دلیل حضور این بازیکنان در لیگ ایران پرسید. سرمربی تراکتورسازی در این باره گفت: می‌خواهم برای استقلال آرزوی موفقیت کنم تا بتواند از سد السد عبور کرده و ۴ سهمیه ایران را حفظ کند. همه جای دنیا ارتباطات وجود دارد. اگر پزشک با دنیای خارج از کشور ارتباط نداشته باشد، دیگر پزشک نیست. اما در فوتبال چون برنامه و ساختار نداریم، این مشکلات به وجود می‌آید. ما باید از ترکیه و ژاپن الگوبرداری کنیم اما چون ساختار نداریم هر مدیری که بیاید وارث ویرانه است. هیچ مدیری هم مقصر نیست چون بودجه باشگاه‌ها از قبل مشخص نمی‌شود. بسیاری از بازیکنان خارجی که در لیگ ایران بازی کرده‌اند تاثیرگذار بوده‌اند اما چون در چند سال اخیر قیمت دلار از هزار به ۴ هزار تومان رسید به یکباره هزینه‌ها سنگین شد.

وی در واکنش به این موضوع که آیا حضور این بازیکنان ارتباطی به دلال‌ها دارد یا نه تصریح کرد: این‌ها را نمی‌دانم و به مدیرعامل باشگاه‌ها مربوط می‌شود اما ایجنت همه جای دنیا وجود دارد. زمانی که در لورکوزن بودم حتی یک بازیکن دو ایجنت داشت. به نظرم اگر بازیکن باکیفیت خارجی به لیگ ایران بیاید مشکلی ندارد.
کد مطلب: 10099