در ۲۲ مرحله طرح رعد و دستگیری ۱۸۰۰ نفر صورت گرفت؛
۱۱ میلیون تماس با پلیس ۱۱۰ تهران در سال جاری
رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد که در ۱۱ ماه گذشته بیش از ۱۱ میلیون تماس با ۱۱۰ برقرار شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰
 
۱۱ میلیون تماس با پلیس ۱۱۰ تهران در سال جاری
 
رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد که در ۱۱ ماه گذشته بیش از ۱۱ میلیون تماس با ۱۱۰ برقرار شده است.

به گزارش تحریرنو ؛ سردار رحیمی در همایش فرماندهان و مدیران فاتب اظهار کرد: در ۱۱ ماه گذشته بالغ بر ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران برقرار شده است که شاهد رشد ۷ درصدی در مقایسه با سال گذشته هستیم. از این تعداد، ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تماس منجر به اجرای ماموریت در پلیس تهران شده است.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در ۲۲ مرحله طرح دستگیری محکومان متواری(طرح رعد)، بالغ بر ۱۸۰۰ نفر دستگیر و در اختیار مراجع قضایی قرار گرفتند.

به گفته وی، در حوزه کشف جرایم در ۱۱ ماه گذشته ،۱۶۶۷۹۴ فقره کشف سرقت داشته‌ایم که در مقایسه به سال گذشته، ۱۱ درصد رشد داشته‌ایم. در حوزه جرایم جنایی نیز با کاهش روبرو بودیم که بالغ بر ۹۵ درصد این جرایم در تهران بزرگ کشف شده است که نشان از اقتدار پلیس دارد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: در پلیس فتا، ۱۰ هزار و ۲۰۵ پرونده کشف شده که شامل برداشت اینترنتی، مزاحمت‌های اینترنتی، کلاهبرداری رایانه‌ای، دسترسی غیرمجاز به اطلاعات افراد اقدامات بزرگی رقم خورده که باتوجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد رشد وقوع جرایم مجازی را داشته‌ایم اما در کشف این جرایم، ۳۰ درصد رشد داشته‌اند. در طرح برخورد با حاملان سلاح سرد و گرم تاکنون بیش از ۵۵۰ سلاح شکاری و جنگی کشف که با افزایش ۱۰ درصدی روبرو هستیم.

فرمانده انتظامی پایتخت در تشریح عملکرد پلیس در یکسال گذشته گفت: یکی از کارهای بزرگ پلیس تهران رسیدگی به پرونده‌های کلان کلان و جرایم اقتصادی و بزرگ بود که بار اصلی آن بر عهده پلیس تهران و دادستان تهران بود. پلیس تهران در طول سال جاری به ۲۱ پرونده فساد اقتصادی رسیدگی کرد و هزار و ۹۰۵ نفر از افراد مرتبط با این پرونده‌ها را احضار کرد.
کد مطلب: 18125