رئیس پلیس مواد مخدر خبر داد؛
کشف ۴۰۳ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون
رئیس پلیس مواد مخدر نیروی انتظامی از کشف ۴۰۳ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت که این میزان کشفیات در سطح دنیا طی سالیان گذشته بی‌سابقه است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳
 
کشف ۴۰۳ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون
 
رئیس پلیس مواد مخدر نیروی انتظامی از کشف ۴۰۳ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت که این میزان کشفیات در سطح دنیا طی سالیان گذشته بی‌سابقه است.

به گزارش تحریرنو ؛ سردار مسعود زاهدیان در حاشیه همایش ابعاد مختلف تولید و انحراف پیش سازها در جمع خبرنگاران گفت: در سال ٢٠١٧ بیش از ۵٠٠ تن انواع مواد مخدر توسط دستگاه های مقابله‌ای کشف، توقیف و ضبط شده است و تعداد ۱۲۹۰ باند و شبکه مواد مخدر هم شناسایی و با آنها برخورد شده است. جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در دنیا و بزرگترین کاشف این مواد به شمار می آید و در این راستا هم شهدا و جانبازان بسیاری در راه مبارزه با مواد مخدر داشتیم.

پلیس مبارزه با مواد مخدر درباره مهمترین موانع موجود در امر مبارزه با مواد مخدر افزود: مسأله بغرنج تولید و کشت در افغانستان هر سال پیچیده‌تر می‌شود و از سال ٢٠٠١ که نیروهای غربی برای تامین امنیت و مبارزه با مواد مخدر در افغانستان حاضر شدند تولید ١٨۵ تن آن زمان امروز به ٩ هزار تن رسیده است و این مسأله نشانگر این است که نه تنها حضور موثری نداشتند بلکه به نظر می رسد که در افزایش تولید دست داشتند.

زاهدیان با تاکید بر اینکه باید مرزهای خود را محکم کنیم، اظهار کرد: باید برنامه‌ی پیشگیری از اعتیاد را در سطح کشور ارتقاء دهیم و تجهیزات و امکاناتی که می‌تواند در امر کنترل معابر و محورهایی که در آنها قاچاق مواد مخدر شکل می گیرد، تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه جامعه جهانی تا امروز نقش لازم برای تامین نیازهای مبارزه با مواد مخدر ایفا نکرده و به کمک های ناچیز در مقاطع خاص بسنده کرده است، تصریح کرد: برخی اقداماتی که باید در امر مبارزه از سوی سایر کشورها انجام می شد، به دلیل تحریم‌ها حذف شده است و ایران به تنهایی در این زمینه فعالیت می‌کند.

زاهدیان درباره تجهیزات موادیاب نیز توضیح داد: این تجهیزات نیاز ما است و تحریم های آمریکا علیه ایران تجهیزات مواد یاب را هم شامل می شود و چون ممکن است این مسأله در امر مبارزه با مواد مخدر تاثیر منفی بگذارد، در آن زمان باید مواد مخدر را "کیلو کیلو" در اروپا جمع کنند.
کد مطلب: 16974