با معرفی موسیقی بوشهر؛
کنسرت "لیان" ۱۳ مرداد در سالن میلاد اجرا می شود
گروه موسیقی "لیان" در حالی ۱۳ مرداد ماه در نمایشگاه بین المللی تهران جدیدترین اجرای خود را به صحنه می برد که معرفی بخش دیگری از موسیقی بوشهر از جمله ویژه برنامه های اعضای این گروه در کنسرت پیش رو است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
 
کنسرت "لیان" ۱۳ مرداد در سالن میلاد اجرا می شود
 
گروه موسیقی "لیان" در حالی ۱۳ مرداد ماه در نمایشگاه بین المللی تهران جدیدترین اجرای خود را به صحنه می برد که معرفی بخش دیگری از موسیقی بوشهر از جمله ویژه برنامه های اعضای این گروه در کنسرت پیش رو است.

به گزارش تحریرنو ؛ محسن شریفیان سرپرست لیان درباره برنامه ریزی ها برای این کنسرت و ویژگی های این برنامه در مقایسه با سایر اجراهای این روزها گفت: یکی از موضوعات اصلی که در کنسرت ۱۳ مرداد ماه قرار است که به آن بپردازیم، معرفی بوق های شاخی و تاثیر آنها در موسیقی بوشهر است. بوق ها در موسیقی ایران کاربرد زیادی داشته و دارند اما در مقاطعی از تاریخ معاصر به انحصار مذهب و آیین های مذهبی درآمده اند و آن نقش مهم در موسیقی بومی و نواحی ایران را از دست داده اند.

وی اظهار داشت: سه نمونه بوق در بوشهر از قدیم تاکنون بوده که استفاده های مختلفی در موسیقی بوشهر از آنها می شود. بوق هلال شکل، بوق مارپیچی شکل و بوق حلزونی. سازهایی که از پیشینه ای قدیمی در موسیقی بوشهر برخوردارند. بوق مارپیچی یادگار مهاجرت آفریقایی ها به بوشهر است.

شریفیان افزود: در این کنسرت در کنار ارائه ای پر انرژی از موسیقی بوشهر، همه سعی ما بر این است که فرهنگ و آداب محلی بوشهر را نیز به تصویر بکشیم و تاکید من در این اجرا روی موسیقی های همگانی است. موسیقی هایی که همه مردم در آنها شریک اند و همخوانی می کنند.

وی گفت: کنداکتور کنسرت ما نسبت به اجراهایی که در تالار وحدت برگزار می شود، متفاوت خواهد بود و دستخوش تغییراتی خواهد شد. تغییراتی در سازها و نوازنده ها خواهیم داشت چون ناچاریم با مردم در حوزه های مختلف موسیقی گفت و گو کنیم.

سرپرست گروه موسیقی لیان ادامه داد: هرگز سعی نکرده ام که صرفا یک موزیسین سنتی باشم. هرگاه در هر دوره ای هرچیزی را که صلاح بدانم به موسیقی ام اضافه می کنم و معتقدم که باید ریسک کرد تا موفقیت لمس شود.

شریفیان درباره کم کار بودن گروه "لیان" و عدم انتشار آثار و آلبوم جدید نیز گفت: "لیان" کار جدید و آثار تازه بسیاری دارد، اما با توجه به شرایط و هزینه های بالای ضبط و انتشار آثار، تولید آلبوم هرگز برای ما مقرون به صرفه نیست.

وی توضیح داد: در هر کنسرت آثار جدید بسیاری را اجرا می کنیم اما ضبط و انتشار آنها هزینه بالایی نیاز دارد و بازار نشر آلبوم به دلیل شرایط خاص موسیقی در کشور، شرایط خوبی ندارد اما بطور قطع بزودی در این باره تصمیماتی را اتخاذ خواهیم کرد تا آثار جدید ما به زودی روانه بازار موسیقی کشور شوند.

سرپرست گروه موسیقی "لیان" افزود: کنسرت های این گروه، همیشه سرشار از خلاقیت و غافلگیری بوده و این بار هم مستثنی نیست و بطور قطع اتفاقات و برنامه ریزی های بسیاری برای این برنامه داریم.

گروه موسیقی "لیان" ساعت ۲۲ روز ۱۳ مرداد ماه در نمایشگاه بین المللی تهران اجرا خواهد شد.
کد مطلب: 12419