در راستای حمایت از کالای داخلی و توجه ویژه به موضوع رونق صنعت گردشگری انجام شد؛
امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با شورایعالی مناطق آزاد
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران با مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی تفاهمنامه همکاری امضا کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸
 
امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با شورایعالی مناطق آزاد
 
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران با مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی تفاهمنامه همکاری امضا کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ در این مراسم که تفاهم‌نامه همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با شورایعالی مناطق آزاد با هدف افزایش قدرت خرید از طریق اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و عرضه کارت‌های بانکی با قابلیت‌های خاص، به امضا رسید، مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران گفت: این تسهیلات به‌گونه‌ای طراحی شده که صرفا برای هزینه‌های سفر قابل استفاده باشد و متقاضیان استفاده از این خدمات و تسهیلات بانکی، از سوی شرکت‌های مجری و همکاری شورایعالی مناطق آزاد به شعب بانک معرفی می‌شوند.

اکبری در ادامه بیان کرد: در این طرح، تسهیلات ۴ درصدی تا سقف حداکثر بیست میلیون تومان به تسهیلات گیرندگان تعلق می‌گیرد تا در مناطق آزاد هفت گانه کشور، بتوانند از آن برای خرید بلیت هواپیما و قطار، رزرو هتل، خرید از بازار و انواع تفریحات و گردشگری استفاده کنند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران تصریح کرد: در مرحله نخست، این طرح شامل کارمندان دولت و کارگران است و در مرحله بعد صاحبان مشاغل و اصناف را در بر می‌گیرد.

وی همچنین افزود: در مدت سه سال اجرای این تفاهمنامه که قابل تمدید خواهد بود، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران کارت‌های بانکی با قابلیت خرید از فروشگاه‌ها و مراکز خرید ­مشخص شده در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را برای متقاضیان صادر خواهد کرد.

اکبری اظهارداشت: با امضای این تفاهمنامه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تلاش می‌کند تا با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه در کنار سایر نهادها و متولیان از تولیدات داخلی حمایت کند.

وی افزود: اهتمام این بانک بر توسعه و رشد تولید، حمایت از کالای داخلی و ایجاد رونق اقتصادی نهاده شده و تلاش می‌کنیم تا با ایجاد تقاضا به تولیدات داخلی کمک کنیم.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهرایران تصریح کرد: در کنار تمامی فعالیت‌های بانکی خود، محصولاتی را تهیه کرده‌ایم که بتواند از کالای ایرانی حمایت کند و در این راستا، اولین مدل حمایتی برای فرش دستباف ایرانی طراحی و تدوین شده است.

همچنین مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه ایران کشوری بزرگ با تنوع زیست‌محیطی و فرهنگی است، بیان داشت: در عین حال تعداد بالای آثار تاریخی و تنوع اقلیمی و محیط زیست و موقعیت ویژه در منطقه باعث شده تا ایران همیشه مورد توجه باشد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تاکید کرد: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی می‌تواند صنعت گردشگری را در ایران توسعه دهد. فرهنگ پذیرش توریست نیز در این بخش حائز اهمیت است و ما در این بخش بعضا دچار اشکال می‌شویم.

بانک، تصریح کرد: به دلیل تنوع خاستگاه‌های گردشگران در بخش‌های مختلف و اینکه چرا نتوانستیم گردشگر جذب کنیم به خدمات‌رسانی و ارایه تسهیلات باز می‌گردد و همکاری بانک قرض‌الحسنه مهر در این بخش شایسته تقدیر است.
کد مطلب: 16370