فرماندار تهران؛
ساخت مدرسه در منطقه ۲۲، از اولویت های کاری ما در هفته های آتی خواهد بود
عیسی فرهادی فرماندار تهران در دیدار با شهروندان منطقه ۲۲، در مسجد امام محمد باقر(ع)، بر اجرای پیگیری مطالبات آنها در فرمانداری تهران، تاکید کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
 
ساخت مدرسه در منطقه ۲۲، از اولویت های کاری ما در هفته های آتی خواهد بود
 
عیسی فرهادی فرماندار تهران در دیدار با شهروندان منطقه ۲۲، در مسجد امام محمد باقر(ع)، بر اجرای پیگیری مطالبات آنها در فرمانداری تهران، تاکید کرد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، فرهادی فرماندار تهران، در این جلسه گفت: یکی از اهداف برگزاری این جلسات دیدار با نمایندگان مردم در شورایاری هاست که طبق عادت معمولا در یکی از محلات مناطق برگزار می شود و می توان از ارتباط مستقیم مردم با مسئولان به عنوان یکی از سرمایه های نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد که برکات زیادی را تا به امروز نیز به دنبال داشته است. الحمدالله منطقه ۲۲ به دلیل برخورداری از امکانات و ظرفیت های بسیار زیاد عمرانی،گردشگری و اجتماعی که دارد؛ را می توان به عنوان عروس مناطق شهر تهران یاد کرد و طبیعتا در کنار تمامی این مواهب، مشکلاتی نیز وجود دارد؛ که حتما باید برطرف شود.

وی افزود: با توجه به صحبت هایی که در خصوص آب شرب منطقه عنوان شد؛ باید به این نکته اشاره شود؛ که به اذعان کلیه دانشگاههای علوم پزشکی، در هیچ نقطه از شهر تهران، آب شرب ناسالم وجود ندارد و آب شهر تهران مورد تایید کلیه مراکز بهداشتی است و روزانه آزمایشات متعددی از آب شرب ۲۲ منطقه تهران انجام می شود. البته در برخی موارد ساکنان برخی مناطق به صورت جزئی از آب و از چاههای آب خصوصی به دلیل عدم خرید انشعاب، به صورت آزاد استفاده می شوند؛ از جمله دو هزار خانوار از ۵۵ هزار خانواری که در منطقه ۲۲ زندگی می کنند که رقم ناچیزی است. البته استفاده از این چاه ها مشکلات خاص خود را دارد و در طولانی مدت، در تامین آب دچار مشکل خواهیم شد.

فرهادی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک با همتی که شورای شهر تهران و دکتر نجفی شهردار تهران و مجموعه وی دارد؛ بخش اعظمی از مشکلات منطقه ۲۲، طی دو سال آینده برطرف خواهد شد و با توجه به اینکه این منطقه از جمله مناطق خوب شهری در کشور به شمار می رود، پیگیری مشکلات اساسی آن هم، تا حصول نتیجه انجام خواهد شد.

به منظور پیگیری مطالبات شهروندان منطقه ، یک تا دو هفته دیگر جلسه ای در فرمانداری با ترکیب نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر و مدیران شهری منطقه خواهیم داشت و تمام مطالبی که توسط شهروندان و دبیران شورایاری منطقه عنوان شد؛ مطرح می شود و در نهایت کلیه مطالبات تا حصول نتیجه صورت جلسه و پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات مطروحه از سوی مردم، اظهار کرد: یکی از مشکلات مهم منطقه۲۲ بحث کمبود مدارس می باشد؛ که متاسفانه به دلایلی، مجلس شورای اسلامی گذشته، قانون تامین مدارس و مراکز آموزشی توسط پیمانکاران مسکن ساز در کنار ساخت ساختمان های متعدد لغو شد و در مقابل ساخت ساختمان های بلند، ساخت مراکز آموزشی نادیده گرفته شد. بحث مدرسه سازی در منطقه ان شالله با رایزنی ها و با مدد از توان خیرین، عمده ترین محور بحث ما ساخت مدارس در منطقه ۲۲ خواهد بود.
کد مطلب: 14274