برگزاری پنجمین دوره جشنواره شکوفا در محلات ۱۳گانه منطقه ۲۱
پنجمین دوره جشنواره شکوفا به منظور ارتقای سطح دانش و فناوری اطلاعات منطقه ای، عضوگیری، آموزش و شرکت در مسابقات محله ای و شهری در منطقه۲۱ در حال برگزاری است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷
 
برگزاری پنجمین دوره جشنواره شکوفا در محلات ۱۳گانه منطقه ۲۱
 
پنجمین دوره جشنواره شکوفا به منظور ارتقای سطح دانش و فناوری اطلاعات منطقه ای، عضوگیری، آموزش و شرکت در مسابقات محله ای و شهری در منطقه۲۱ در حال برگزاری است.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱ ، امیر جاوید پور ، معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه از برگزاری جشنواره شکوفا در پنج کانون رباتیک ، رسانه های اجتماعی ، توسعه مهارت های سبک زندگی دیجیتال ، تلفن همراه و بازی های رایانه ای با هدف غنی سازی اوقات فراغت ، ارتقای سطح اطلاعات رایانه ای و آگاه سازی در خصوص فضای مجازیدر سطح محلات ۱۳گانه این منطقه خبر داد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره شکوفا با شعار"شهروند کارآمد و فناوری اطلاعات" خاطر نشان کرد:جشنواره شکوفا ضمن ایجاد امکان هم اندیشی و توسعه سواد رسانه ای و فضای مجازی بستر کارآمدی جهت مشارکت شهروندان در دسترسی آسان به داده ها و رخدادهای اجتماعی و فرهنگی هر محله را به وجود می آورد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۱ در خصوص اهمیت برگزاری جشنواره شکوفا افزود: مدیریت شهری می تواند با استفاده از فضای مجازی به سهولت از تمامی درخواست ها و مشکلات شهروندان و شهر مطلع شده و حتی پا را فراتر گذاشته و با جمع آوری نیازها ، درخواست ها و مشکلات آتی که پیش روی شهروندان است با اجرای پروژه های کوتاه مدت و بلند مدت ، امکان حل بیشتر مشکلات مدنظر شهروندان را فراهم سازد.

وی با بیان اینکه جشنواره شکوفا فرصت مغتنمی برای شهروندان است تا در حیطه فناوری اطلاعات، توانمندی و کارآمدی خود را نشان داده و با یکدیگر به رقابت بپردازند، تصریح کرد: شهروندان باید ضمن شناسایی کامل و دقیق فضای مجازی خود را آماده مقابله با شرایط جدید کرده و با انعکاس مسائل و مشکلات به ارائه پیشنهادات از طریق شبکه های مجازی بپردازند تا ارتقای سطح کیفی زندگی شهری را در هر محله شاهد باشیم.

جاویدپور در پایان با بیان اینکه امروزه عصر انفجار اطلاعات است و شبکه های اجتماعی در تمام سطوح سنی و در متن زندگی و خانواده ها ورود پیدا کرده ، تصریح کرد : چگونگی بهره برداری بهینه از این ظرفیت های نو پدید در جشنواره شکوفا آموزش داده می شود ؛ به گونه ای که از مضرات و آسیبهای نو پدید اجتماعی تاثیرگذار بر آن کاهش و نسبت به ارتقای سطح دانش و بهره گیری بهینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسب صورت پذیرد.
کد مطلب: 9612