در مدارس و سرای محلات منطقه ۱۷ صورت گرفت؛
ترویج سبک زندگی سالم و ورزش شهروندی
همزمان با هفته ملی مبارزه با دیابت، با اجرای کارگاه های آموزشی و توزیع اقلام فرهنگی در مدارس و سرای محلات چهارده گانه، سبک زندگی سالم در میان شهروندان منطقه ۱۷ تهران ترویج و تبیین می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
 
ترویج سبک زندگی سالم و ورزش شهروندی
 
همزمان با هفته ملی مبارزه با دیابت، با اجرای کارگاه های آموزشی و توزیع اقلام فرهنگی در مدارس و سرای محلات چهارده گانه، سبک زندگی سالم در میان شهروندان منطقه ۱۷ تهران ترویج و تبیین می شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، محسنی شهردار منطقه با اعلام این خبر افزود: در این منطقه حدود ۲۵۰هزار شهروند سکونت دارند که به دلیل سبک زندگی شهرنشینی همانند همه شهروندان عزیزتهرانی، در معرض ابتلا به دیابت هستند که در این هفته همزمان و همگام با سراسر کشور، تلاش می کنیم تا روشهای اصلاح سبک زندگی و توجه به ورزش شهروندی را ترویج کنیم.

محسنی استفاده از ظرفیتهای سرای محلات را ضروری دانست و افزود: سرای محلات نزدیکترین مکان فرهنگی در محلات است که می تواند به سهولت این خدمات آموزشی و فرهنگی را در موضوعات مختلف در اختیار شهروندان عزیز قرار دهد. معاونت امور اجتماعی در حوزه های سلامت و ورزش از این ظرفیتها استفاده کرده تا علاوه بر ترویج فرهنگ ورزش صبحگاهی و شهروندی، روشهای اصلاح سبک زندگی و تغذیه را به شهروندان خصوصا خانم های خانه دار آموزش دهد.

شهردار منطقه ۱۷ اجرای برنامه ورزشی صبحگاهی در بوستانهای این منطقه را پررونق توصیف کرد و افزود: در بوستانهای سطح منطقه ۱۷ شهروندان بسیاری برای انجام ورزش صبحگاهی و همگانی اعلام آمادگی کردند و با حضور در این اماکن، از آموزشهای ارائه شده توسط مربیان بهره گرفته و گروه بزرگ ورزشی پیشکسوتان را تشکیل داده اند.

گفتنی ست همزمان با هفته ملی مبارزه با دیابت؛ علاوه بر کارگاه های آموزشی اصلاح سبک زندگی، غربالگری دیابت در مدارس و سرای محلات اجرا می شود. ارائه خدمات مشاوره پزشکی، غربالگری دیابت و فشارخون ویژه همکاران شهرداری منطقه۱۷، استقرار ایستگاه های سلامت در میادین و میوه و تره بار نواحی سه گانه، فروشگاه شهروند بهاران، سرای محلات ۱۴گانه و بوستانهای سطح منطقه، برگزاری همایش و کارگاه های آموزشی ویژه افراد دیابتی، برگزاری جشنواره صبحانه و غذای دیابتی در سرای محله آذری، تهیه و توزیع اقلام آموزشی مرتبط با دیابت، برگزاری تورهای آموزشی –گردشگری، پیاده روی در بوستانهای ناحیه یک و برگزاری مسابقات ورزشی ویژه دانش آموزان  از دیگر برنامه های اجرایی در این هفته خواهد بود.
کد مطلب: 13844