در دوازدهمین دوره اعطای جایزه ملی محیط زیست؛
تقدیر معاون اول رئیس جمهور از بیمه "ما" در روز جهانی محیط زیست
دوازدهمین دوره اعطای جایزه ملی محیط زیست با تقدیر از مجید صفدری مدیر عامل شرکت بیمه "ما" و حامی پلنگ ایرانی توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به پایان رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
 
تقدیر معاون اول رئیس جمهور از بیمه "ما" در روز جهانی محیط زیست
 
دوازدهمین دوره اعطای جایزه ملی محیط زیست با تقدیر از مجید صفدری مدیر عامل شرکت بیمه "ما" و حامی پلنگ ایرانی توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به پایان رسید.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی بیمه "ما" دکتر جهانگیری ضمن گراميداشت ياد بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران امام خميني(ره)، حماسه ي مشاركت، آگاهي و مدنيت ملت ايران در انتخابات را به آحاد مردم، رهبر معظم انقلاب و برگزيده ي ملت دكتر روحاني تبريك گفت و افزود:دولت باید پناهگاه مردم و مردم تکیه گاه دولت باشند.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید در تهدیدات محیط زیستی پناهگاه جدی مردم باشد، گفت: به طور نمونه در مسئله گرد و غبار و آلودگی هوای کلان شهرها دولت باید پناهگاه مردم باشد و در عین حال مردم نیز باید تکیه گاه مهم دولت و حکومت باشند.

جهانگیری تصریح کرد: باید به یک تفاهم ملی برسیم که مسائل بزرگ و جدی کشور زمانی قابل حل هستند که مردم و دولت در یک جهت قرار گیرند. امکان ندارد دولت به تنهایی بتواند مسائل و مشکلات را برطرف کند.

دکتر جهانگیری همچنین از خدمات ارزنده ي رييس سازمان حفاظت محيط زيست و دست اندركاران اين سازمان قدرداني كرد و گفت:امروزه جهان بیش از ظرفیت زیستی خود در معرض آسیب های جدی قرار دارد و با چالش های متعددی روبرو است، گفت: مسائلی مثل گرمای زمین،‌ تغییر اقلیم، انقراض گونه های مختلف جانوری، آلودگی هوا، آب و خاک، زوال جنگل ها و مراتع، خشکی تالاب ها و دریاچه ها، طوفان، گرد و غبار همه و همه تهدیداتی است که برای ساکنان زمین وجود دارد و یقیناً مقابله با چنین مسائلی فرازمانی و فرامکانی است و همه دولت ها و ملت ها باید نسبت به سرنوشت زمین و بشریت حساس باشند و برای حل این چالش ها برنامه ریزی کنند.

رييس سازمان حفاظت محيط زيست نيز در اين مراسم با اشاره به يكي از دستاوردهاي دولت يازدهم مبنی بر جلب مشاركت مردم و ايجاد فضاي اجتماعي سالم و آزاد گفت: حضور و فعاليت سازمان هاي مردم نهاد بستر مناسبی را برای نقش آفرينی يك جريان اجتماعی قوي در عرصه ی محيط زيست فراهم كرد.

همچنین در اين مراسم با حضور معاون اول رييس جمهور از برگزيدگان دوازدهمين دوره ی جايزه ی ملی محيط زيست قدردانی شد.

بر این اساس در بخش موسسات دولتی و عمومی، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، در بخش شرکت‌ها و موسسات خصوصی مجید صفدری مدیرعامل شرکت بیمه" ما"، حامی پلنگ ایرانی که تفاهم نامه بیمه پلنگ را امضا کرده‌اند مورد تقدیر و تشکر قرار گرفته و برنده جایزه ملی محیط زیست شدند.
کد مطلب: 11990