مدیرعامل بانک تجارت:
نیاز به ضامن برای صدور کارت اعتباری فردی
مدیرعامل بانک تجارت، سهمیه‌ی این بانک از پرداخت وام خودرو را ۲۵‌هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: هم‌آهنگی های لازم برای پرداخت این تسهیلات انجام شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۳
 
نیاز به ضامن برای صدور کارت اعتباری فردی
 
مدیرعامل بانک تجارت، سهمیه‌ی این بانک از پرداخت وام خودرو را ۲۵‌هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: هم‌آهنگی های لازم برای پرداخت این تسهیلات انجام شده است.

به گزارش تحریرنو، محمد ابراهیم‌مقدم روز چهارشنبه در خصوص چه‌گونگی پرداخت وام خودرو توسط این بانک افزود: در این زمینه، جلسه‌هایی با خودروسازان، بخش فن‌آوری اطلاعات بانک و هم‌چنین شعب برگزار شده و قرار است که امور مربوطه با سرعت انجام شود.

وی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها، خودروسازان اسناد را برای تنظیم به بانک‌ها ارائه خواهند کرد تا مردم بتوانند به‌صورت قسطی خودروهای تولید کشور را خریداری کنند.

با آغاز طرح خرید خودروهای قسطی از روز دوشنبه‌ی هفته جاری، آخرین آمار اعلام شده تا شب گذشته نشان از ثبت نام بیش از ۴۰‌هزار متقاضی است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که تا روز گذشته در گروه صنعتی ایران خودرو بیش از ۲۰‌هزار خودرو ثبت‌نام شده است که ۴۰درصد آن پژو ۴۰۵، نزدیک به ۳۰‌درصد سمند و بقیه پژو پارس، ال ۹۰ و پژو ۲۰۶ و دنا بوده است. هم‌چنین در گروه خودروسازی سایپا نیز بیش از ۱۹‌هزار خودرو ثبت‌نام شده که ۷۰‌درصد آن متعلق به پراید و تیبا و بقیه‌ی خودرهای ال۹۰ و وانت زامیاد برلیان بوده است.

صدور یک‌میلیون کارت اعتباری خرید توسط بانک تجارت

مدیرعامل بانک تجارت ادامه داد: هم‌چنین در بخش لوازم منزل و خرید تولیدات داخلی برای کارمندان دولت نیز برنامه‌ریزی‌هایی شد که در قالب آن کارت‌های اعتبار ۱۰‌میلیون تومانی ارائه خواهد شد و این مساله نخستین قدم برای خروج از رکود است.

وی با بیان این‌که انتقال ارز به‌دلیل مشکلات تحریم، هزینه‌ی پنج تا ۱۰‌درصدی دارد، افزود: با افزایش ارتباطات، هزینه‌ها به حداقل می‌رسد و در نتیجه با کاهش نرخ ارز تولید نیز رونق بیش‌تری خواهد گرفت.

وی درباره‌ی سهمیه‌ی بانک تجارت برای صدور کارت اعتباری خرید کالای ایرانی نیز گفت: هنوز سهم مشخصی تعیین نشده اما پیش‌‌بینی می‌شود سهم بانک تجارت تا سقف یک‌میلیون کارت باشد، البته این بانک امکان صدور کارت و ارائه‌ی تسهیلات را دارد.

مقدم با بیان این‌که بررسی وضعیت مالی گیرندگان کارت اعتباری به بانک واگذار شده است، ادامه داد: بر این اساس، بانک به نسبت حقوق دریافتی، کارت‌ها را صادر می‌کند.

به‌گفته‌ی وی، با صدور این کارت، امکان خرج کردن پیش از دریافت حقوق ماهانه فراهم می‌شود.

وی با یادآوری این‌که کارت اعتبار خرید از طریق موسسه‌های دولتی به کارمندان ارائه می‌شود، افزود: اگر قرار باشد این کارت‌ها به‌صورت فردی صادر شود در قبال آن ضامن نیز دریافت خواهیم کرد.

براساس اعلام بانک مرکزی، بسته به میزان کسر از حقوق و هم‌چنین توان بازپرداخت، سقف مبالغ در کارت‌های اعتباری مشخص می‌شود ضمن آن‌که اعتبار کارت‌ها یک‌ساله است.

براساس این طرح هر میزان اقساط بازپرداخت شود به‌همان اندازه به اعتبار کارت اضافه می‌شود، بنابراین این کارت یک‌بار مصرف نیست.

این کارت‌ها در ۱۸ قسط مساوی بازپرداخت می‌شود، اگر اعتبار آن ۱۲ ماه باشد از آخرین خرید ۱۸ ماه می‌توان بازپرداخت کرد بنابراین می‌توان ۳۰ ماهه از تسهیلات کارت استفاده کرد.
کد مطلب: 3141