بانک مرکزی اعلام کرد:
آغازتامین مالی وام ۲۵میلیونی خودرو برای بانک‌ها
مدیر‌کل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد که تامین مالی فروش اقساطی خودرو با وام ۲۵میلیون تومانی از روز گذشته از سوی این بانک آغاز شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۵
 
آغازتامین مالی وام ۲۵میلیونی خودرو برای بانک‌ها
 
مدیر‌کل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد که تامین مالی فروش اقساطی خودرو با وام ۲۵میلیون تومانی از روز گذشته از سوی این بانک آغاز شده است.

تحریرنو: سید‌علی‌اصغر میرمحمد‌صادقی با بیان این‌که بانک مرکزی از قبل نیز آماده تامین مالی فروش اقساطی خودروهایی که با وام ۲۵میلیون تومانی انجام شد، بوده است، اظهار کرد: بر این اساس با توجه به این‌که قرار بود بانک‌های عامل اسناد دریافتی از سوی خودروسازان را به بانک مرکزی ارائه کنند، بانک‌های تجارت و سپه این اسناد شامل چک و سفته را به بانک مرکزی ارائه کرده و ما نیز بلافاصله مبالغ آن‌ها را به‌حساب این بانک‌ها واریز کردیم.

وی با اشاره به این‌که تاخیر ایجاد شده به‌دلیل عدم ظهرنویسی چک‌های تحویلی از سوی خودروسازان بود، افزود: بنابراین با برطرف شدن این مشکل و تکمیل اطلاعات خودروسازان و ارائه‌‌ی اسناد به بانک‌ها، بلافاصله بعد از این‌که از سوی بانک‌های عامل به بانک مرکزی تحویل داده شود، ما نیز طبق تعهد قبلی تا سقف ۱۱۰هزار تسهیلات را تامین مالی خواهیم کرد.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی این را هم گفت که بانک‌های عامل طبق آن‌چه که به آن‌ها اعلام کرده‌ایم منتظر دریافت کلیه‌ی اسناد از سوی خودروسازان نخواهند ماند، بلکه هرچه که به‌دست آن‌ها می‌رسد و اسناد آن تکمیل است باید به‌تدریج به بانک مرکزی اعلام کرده تا تامین مالی آن به‌سرعت انجام شود تا این‌که خودروسازان بتوانند تعهدات خود مقابل مشتریان را به‌سرعت انجام دهند.

به‌گفته‌ی میرمحمدصادقی بانک‌های صادرات، پارسیان و ملت نیز از دیگر بانک‌های عامل هستند که به‌محض دریافت اسناد از سوی آن‌ها مبالغ از سوی بانک مرکزی به‌حساب‌شان واریز می‌شود تا در اختیار خودروسازان قرار دهند.

اخیرا خودروسازان اعلام کردند که تحویل خودروهای ثبت‌نامی با تسهیلات ۲۵میلیونی منوط به تامین مالی از سوی بانک مرکزی است.

این در حالی است که پیش‌تر، قربانی مدیر اداره‌ی اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرده بود که بانک مرکزی آماده‌‌ی این تامین مالی است، ولی با این حال از ابتدا هیچ تفاهمی در این‌باره وجود نداشته و خودروسازان موظفند تعهدات خود را طبق تاریخ قرار‌داد به مشتری تحویل دهند، بنابراین هر آن‌که اسناد خود را به بانک‌های عامل به‌طور تکمیل‌شده ارائه کنند، حتما تامین مالی آن بلافاصله انجام خواهد شد.
کد مطلب: 3413