با حضور استاندار و شهردار منطقه ۲۲ صورت می گیرد؛
کلنگ زنی ۳ باب مدرسه در منطقه ۲۲
همزمان با دهه مبارک فجر و در راستای افتتاحبیش از ۴۰ فضای آموزشی در استان تهران،عملیات کلنگ زنی۳ باب مرکز آموزشی در منطقه ۲۲ صبح فردا با حضور استاندار و فرماندار تهران انجام می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
 
کلنگ زنی ۳ باب مدرسه در منطقه ۲۲
 
همزمان با دهه مبارک فجر و در راستای افتتاحبیش از ۴۰ فضای آموزشی در استان تهران، عملیات کلنگ زنی۳ باب مرکز آموزشی در منطقه ۲۲ صبح فردا با حضور استاندار و فرماندار تهران انجام می شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، با پیگیری های صورت گرفته از سوی شهرداری منطقه ۲۲ و اداره آموزش و پرورش منطقه ۵ تهران در خصوص توسعه سرانه های آموزشی در سطح منطقه، مراسم کلنگ زنی ۳ باب مدرسه با حضور مقیمی استاندار، فرهادی فرماندار تهران و دکتر نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ و مدیران شهری منطقه انجام خواهد شد.
این سه باب مدرسه با همکاری سازمان نوسازی شهر تهران در منطقه ۲۲، در شهرک چشمه، ساحل و شهرک دانشگاه شریف احداث می شود. تامین هزینه‌های ساخت این مدارس از اعتبارات دولتی و توسط اداره کل نوسازی مدارس استان تهران تأمین صورت می گیرد.

همچنین به پاس جانفشانی جان‌باختگان کشتی نفتکش سانچی، کلنگ‌زنی و عملیات عمرانی یکی از این پروژه‌های آموزشی با نام "دریادلان سرافراز" اجرا می شود.

گفتنی است بنا به گفته مدیرکل نوسازی شهر تهران، منطقه ۲۲ به ۲۵۰ مدرسه نیاز دارد، در حالی که در این منطقه تنها ۷۵ مدرسه دولتی و غیردولتی وجود دارد. همچنین به دلیل کمبود سرانه های آموزشی بیش از ۱۴ هزار دانش آموز منطقه ۲۲ در سایر مناطق شهر تهران تحصیل می کنند و بخشی از جمعیت ساکن منطقه به دلیل کمبود سرانه های آموزشی مجبور به مهاجرت می شوند.
کد مطلب: 14777