سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خبر داد؛
اجرای ملی کمپین «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک»
سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: امسال برای اولین بار کمپین «نه به چهارشنبه‌ سوری خطرناک» با هدف ارتقای ایمنی و پرهیز از انجام اقدامات خطرناک در سطح ملی اجرا می‌شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
 
اجرای ملی کمپین «نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک»
 
سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: امسال برای اولین بار کمپین «نه به چهارشنبه‌ سوری خطرناک» با هدف ارتقای ایمنی و پرهیز از انجام اقدامات خطرناک در سطح ملی اجرا می‌شود.

به گزارش تحریرنو ؛ سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره فعالیت «کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک» در آخرین روزهای سال ۹۷ گفت: یکی از دغدغه‌های مردم در روزهای پایانی سال، برگزاری آیین سنتی چهارشنبه‌سوری است که متأسفانه در سال‌های گذشته به دلایل مختلفی از جمله تبلیغات نادرست، به این آیین بی‌توجهی شده و به میدان جنگ شباهت پیدا کرده است. تاکنون کمپین‌های مختلفی نیز فعالیت کرده‌اند که از آنها استقبال نشده اما یکی از تأثیرگذارترین کمپین‌ها را می‌توان، کمپین نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک دانست.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: مردم آیین‌های باستانی کشور از جمله آیین چهارشنبه‌سوری را دوست دارند اما خطرناک بودن آن را قبول ندارند. «کمپین نه به چهارشنبه‌ سوری خطرناک» نیز حرف دل مردم را می‌زند و هدف ما از این کمپین مخالفت با چهارشنبه‌سوری نیست بلکه هدف این است که مراسم چهارشنبه‌سوری که یک جشن ملی و آیین‌باستانی است در امنیت کامل و همچون شیوه اصیل خود برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه تغییر رویکرد در برگزاری آیین چهارشنبه‌سوری در دو سه سال اخیر ایجاد شده است، گفت: ما با چهارشنبه‌سوری خطرناک مخالف هستیم و شعارمان «چهارشنبه سوری ایمن آری، چهارشنبه سوری خطرناک نه» است. از طرفی اطلاع‌رسانی در این زمینه افزایش یافته است و افزایش آگاهی باعث شده تا این مراسم به سمت برگزاری ایمن حرکت کند.

ملکی با بیان اینکه کمپین نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک امسال برای سومین سال متوالی به فعالیت خود ادامه می‌دهد، گفت: امسال این کمپین به صورت کشوری به فعالیت خود ادامه می‌دهد. ماه گذشته از همه مدیران روابط عمومی آتش‌نشانی کشور دعوت و فعالیت‌های مربوط به این کمپین تشریح شد، طرح مشترکی ارائه شده است که با یک لوگوی مشخص و واحد در همه ایران مطرح خواهد شد و امسال برای اولین بار آتش‌نشانان در موضوع چهارشنبه‌سوری متحدالاشکل عمل می‌کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تأکید کرد: معتقدیم چهارشنبه‌سوری مراسمی نیست که نتوان آن را کنترل کرد اما تا وقتی خود مردم نخواهند، شدنی نیست و هنگامی که مردم پای کار باشند ما هم موفق خواهیم بود. البته اکنون ۳۰ تا ۴۰ درصد وفاق ملی در راستای برگزاری چهارشنبه‌سوری ایمن بیشتر شده است.

سخنگوی آتش نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه در شب چهارشنبه سوری امسال تمام ۵۰۰۰ نیروی عملیاتی آتش نشانی آماده باش هستند و نیرو‌های غیرشیفت هم فراخوانده می‌شوند، عنوان کرد: این نیرو‌ها در ۱۰۰۰ نقطه مختلف شهر به غیر از ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی مستقر خواهند شد.

ملکی در پایان ابراز امیدواری کرد که با مشارکت آموزش و پرورش و صدا و سیما در سطح کلان، طی سه چهار سال آینده آیین چهارشنبه‌سوری به مسیر اصلی خودش بازگردد.
کد مطلب: 18090