در مراسم تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران مطرح شد؛
شرکت های دانش بنیان حوزه چاپ حمایت می شوند
دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
 
شرکت های دانش بنیان حوزه چاپ حمایت می شوند
 
دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن علمی فناوری چاپ ایران تاسیس و راه اندازی انستیتو چاپ ایران در دانشگاه امیرکبیر، توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه چاپ و استقرار آن ها در مرکز رشد فناوری دانشگاه امیرکبیر با همکاری انجمن چاپ، همکاری در زمینه توسعه دانش و علوم و فناوری توسعه سیستم های مدیریت و فرایند توانمندسازی و توجه به موضوع صنعت و علوم و فناوری چاپ در نقشه جامعه علمی کشور و ایجاد رشته های فنی و مهندسی با گرایش چاپ از محور های اساسی همکاری دانشگاه امیرکبیر و انجمن علمی فناوری چاپ ایران است.

دکتر مرتضی ابراهیمی معاون پژوهشی دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیربا اشاره به اینکه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین یک دانشگاه مادر مثل امیرکبیر و یک تشکل علمی و فناوری فعال در امر صنعت چاپ یک گام مهم برای توسعه صنعت چاپ در ابعاد مختلف علمی، پژوهشی و آموزشی و همچنین کارآفرینی است.

دکتر ابراهیمی از توجه دانشگاه امیرکبیر به مقوله دانشگاه نسل سوم و کارآفرین خبر داد و اظهار داشت: خوشحالیم که تشکل ها و بخش خصوصی در حال حاضر در کنار دانشگاه برای توسعه کشور و ارتباط دانشگاه و صنعت توجه می نماید.

مهندس محمد بیطرفان، رییس انجمن علمی فناوری چاپ با اشاره به امضای این تفاهم نامه این حرکت را گامی در راستای توجه به اقتصاد مقاومتی و ارتباط بین دانشگاه و صنعت عنوان کرد و اظهار داشت: صنعت چاپ یکی از پنج صنعت مهم دنیاست و باید علوم و فناوری این صنعت با همکاری دانشگاهها و بخش صنعت در کشور بومی شود.

وی راه اندازی انستیتو را یکی از آمال انجمن با همکاری دانشگاه امیرکبیر عنوان کرد و گفت: این انستیتو بسیاری از مشکلات و چالش های صنعت چاپ را برطرف خواهد کرد.

وی یکی از برکات این تفاهم نامه همکاری آنها برای توسعه کارآفرینی و اشتغال در صنعت چاپ و ورود فارغ التحصیلان به این بخش اشتغالزا عنوان کرد و در عین حال یادآور شد: با وجود همه ظرفیت ها و توانمندی های صنعت چاپ در کشورمان، در چهار دهه گذشته با وجود توجه جهانی به صنعت چاپ هم دانشگاه و هم صنعت از توجه به توسعه همه جانبه این صنعت غافل مانده است.

مهندس غلامرضا شجاع پیشکسوت چاپ و رئیس تعاونی لیتوگرافان با اشاره به اینکه امضای این تفاهم نامه یک حرکت میمون برای بدنه صنعت چاپ و مسیر ورود دانش و فناوری به بخش صنعت در امر چاپ است گفت: صنعت چاپ نیازمند همکاری های بیشتر دانشگاه و صنعت و حمایت همه جانبه دست اندرکاران این صنعت است.

دکتر سعید پورمهدیان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک)، مهندس سید بدرالدین احمدی عضو هیات مدیره انجمن علمی فناوری چاپ ایران و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر بهنام زنگی عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و جمعی از کارشناسان و علاقمندان به صنعت چاپ از حاضران مراسم این تفاهم نامه و از سخنرانان دیگر این برنامه بوند.
کد مطلب: 13699